190527 TURKEY 0США хочуть перешкодити реалізації угоди Анкари по ЗРК С-400, так як потенціал Туреччини в майбутньому здатний перешкодити діяльності Вашингтона в регіоні.


Як інформує Defense Express, з посиланням на Anadolu, про це сказав експерт з безпеки Фонду політичних, економічних і соціальних досліджень Туреччини (SETA) Мурат Аслан.


За його словами, заяви про те, що Туреччина повинна вийти з НАТО після закупівлі ЗРК С-400, є необгрунтованими. «Туреччина - член НАТО. У зв'язку з цим некоректно відокремлювати Туреччину від НАТО », - сказав Аслан.


Також, експерт зазначив, щ, причини, за якими США не зацікавлені в придбанні Туреччиною ЗРК С-400, не можна назвати технічними. Це принципова позиція оборонної промисловості США.


Він нагадав, що США після «холодної війни» почали продавати зброю в країни східного блоку, які в той час були цільовим ринком Радянського Союзу.


США і зараз не хочуть, щоб в арсеналі цих країн була російська зброя, так як це негативно позначиться на доходах американського оборонпрому, сказав співробітник SETA.


«США стурбовані тим, що закупівля Туреччиною російських ЗРК С-400 надихне на це інші країни НАТО. Головним же страхом США є втрата контролю над своїми союзниками. Це говорить про те, що ЗРК С-400 є проблемою для США на державному рівні », - додав Аслан.


Новина по темі: ФРН СПОДІВАЄТЬСЯ НА ПЕРЕГЛЯД РІШЕННЯ ТУРЕЧЧИНИ ПРО КУПІВЛЮ У РОСІЇ С-400


Експерт SETA в сфері оборонної промисловості Арда Мевлютоглу вважає, що угода по ЗРК С-400 може в майбутньому привести до ще більшої кризи у відносинах Туреччини і США.


На його думку, ця криза може безпосередньо вплинути на політику НАТО і здатність Альянсу втручатися в події в осередках напруженості.


Криза у відносинах Туреччини і США може перерости в глобальну кризу всередині НАТО, сказав експерт. «Складна система ЗРК С-400 вимагає постійних контактів з російською стороною. Союзники по НАТО бачать в цьому велику загрозу », - сказав Мевлютоглу.


Як раніше повідомляв Defense Express, США пригрозили Nуреччині санкціями через купівлю російських C-400 – ЗМІ.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues