160326 0 Mi 8MSB medium class transport helicopterПро всебічний розвиток вертолітного напряму та створення серійного заводу з виробництва вертольотів на АТ «Мотор Січ» розповів в інтерв’ю заступник генерального конструктора Леонід Пирогов, який очолює ОКБ «МОТОР СІЧ».

 

 

 

 

Зокрема, за твердженням Леоніда Пирогова, на базі підприємства «МОТОР СІЧ» під керівництвом генерального конструктора, Президента АТ «МОТОР СІЧ» В. Богуслаєва в Україні створено нову галузь – вертольотобудування.

 

«Тільки наше ОКБ забезпечує технічною документацією 10 підприємств, які входять не тільки в АТ «МОТОР СІЧ», а й в ДК «Укроборонпром», такі, як «Харківський авіаційний завод», «Завод 410 ЦА», агрегатні заводи і ін. А головне - у нас вже створений серійний завод з виробництва вертольотів. Це великий корпус, де в складальному цеху в ряд стоять десятки вертольотів, і в дві зміни йде робота. А комплектація збірки здійснюється цілим рядом підприємств - крім тих десяти, що я вже згадував, беруть участь ще кілька десятків заводів, які випускають різну продукцію, у тому числі і електричні кабелі (сертифікований постачальник ОдесКабель)», - розповів в інтерв’ю керівник ОКБ «МОТОР СІЧ».

 

Крім того, Л.Пирогов заявив, що в АТ «Мотор Січ» провели величезну роботу з імпортозаміщення. На даний час на заводському вертодромі випробовується вертоліт Мі-8МТВ з двигунами, які укомплектовані агрегатами тільки українського виробництва. «До речі, у нас створено перший український вертодром. І буває, що там одночасно випробовуються три-чотири вертольоти», - додав заступник генерального конструктора з вертолітобудування.

 

За словами Л.Пирогова, протягом 2015 року АТ «Мотор Січ» проведено весь комплекс випробувань та отримано сертифікат типу на вертоліт Мі-2МСБ, а на 2016 рік готується його серійне виробництво. «За світовими мірками це абсолютний рекорд», стверджує представник АТ «Мотор Січ». Також в рамках програми створення вертольота МСБ-2 проведено спільні випробування нового редуктора ВР-442 з двигунами типу АІ-450. Крім того, на підприємстві працюють над запуском серійного виробництва лопатей несучого і рульового гвинтів, що дозволить створити в Україні повний цикл виробництва вертолітної техніки.

 

160326 AI 450M

 

Вертолітний двигун АІ-450 виробництва АТ «Мотор Січ»

 

Завдання колективу ОКБ «МОТОР СІЧ» на 2016 рік - почати льотні випробування дослідного екземпляра вертольота МСБ-2. Машина отримає новий фюзеляж підвищеного комфорту, всередині якого можуть бути встановлені ергономічні амортизаційні крісла для 9 пасажирів, медичне обладнання для надання першої допомоги на борту вертольота, інше спеціальне обладнання. Кабіна з композиційних матеріалів буде оснащена сучасним комплексом авіоніки. Під цей вертоліт розробляється високоефективна система кондиціювання.

 

МСБ 2

 

Вертоліт МСБ-2

 

Крім того, за результатами роботи у 2015 році схвалено серійне виробництво вертольота Мі-8МСБ в різних модифікаціях, яке здійснюється на виробничих потужностях ТОВ «Вертольоти МОТОР СІЧ». «Замовники отримують не просто нову сучасну машину, а вертолітний комплекс в комплекті з системою обслуговування вертольота. На даний час підприємство поставляє вертольоти для Міністерства оборони України, почалися експортні поставки», - повідомив Л.Пирогов.

 

Як заявив заступник генерального конструктора з вертолітобудування, на АТ «Мотор Січ» проведено весь комплекс робіт зі створення абсолютно нових вертольотів. Це, в першу чергу, МСБ-8, який відрізняється від всіх типів Мі-8 тим, що матиме злітну вагу 15 тон (у Мі-8МСБ злітна вага 12,5 тон).

 

160326 Mi 8MSB medium class transport helicopter

 

Вертоліт Мі-8МСБ

 

Вертоліт буде оснащений новими паливними баками збільшеного об’єму. Покращаться висотно-швидкісні характеристики машини. Він зможе взяти більше вантажу за рахунок більш потужних двигунів, адже на АТ «Мотор Січ» робить найкращі вертолітні двигуни ТВ3-117ВМА-СБМ1 В. За твердженнями Л.Пирогова, у цих двигунів величезний ресурс і велика потужність. Сьогодні всі типи вертольотів можуть оснащуватися цим двигуном з різними настройками потужності - 1500, 1900, 2200, 2500 к.с. Це забезпечить єдину елементну базу, спростить обслуговування вертолітної техніки, підготовку пілотів. При цьому ці двигуни від АТ «Мотор Січ» мають неймовірну конкурентоспроможність, тому що при всіх плюсах вартість цих вертольотів в 10 разів дешевше за закордонні аналоги.

 

160326 The TV3 117VMA SBM1V series 4E turboshaft engine

 

Вертолітний двигун ТВ3-117ВМА-СБМ1В виробництва АТ «Мотор Січ»

 

Крім того, як заявив Л.Пирогов, враховуючи зростаючі вимоги до комфорту, найближчим часом і МСБ-8 і МСБ-2 в комплектації ВІП матимуть сучасну зовнішню обробку, шумоізоляцію, теплову ізоляцію, а також клімат-контроль.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues