190514 intelektАмериканська військова дослідницька програма просуває вивчення взаємодії людей та машин, що працюють разом. Мета програми – перевірити, наскільки пілоти довіряють штучному інтелекту під час виконання складних задач, зокрема і під час бою в повітрі.

 

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA) у рамках програми Air Combat Evolution (ACE) тестує взаємодію пілотів винищувачів та штучного інтелекту – з огляду на майбутню взаємодію винищувачів із низкою безпілотників, що допомагатимуть літаку вирішувати бойову задачу. Про це повідомляє Defence Express із посиланням на Defence One. Зазначається, що військові лідери часто називають F-35 Joint Strike Fighter командним центром, де людина-оператор працює не тільки як традиційний пілот, але й виконує роль капітана команди, «корабель» якого завантажений функціями штучного інтелекту, що дозволяє пілоту швидше аналізувати ту кількість даних, що надає F-35.

 

Основна задача, що мають вирішити дослідники – хто має приймати рішення, коли йдеться про загрозу життю пілота чи інших людей – ось чому дослідження довіри під час взаємодії пілота та штучного інтелекту є критично важливим. «У рамках програми ACE буде запроваджено методи вимірювання, калібрування, збільшення та прогнозування довіри людей до бойових показників автономії», – зазначається у повідомленні.

 

Новина по темі: DARPA ВИВЧАЄ ТЕХНОЛОГІЮ «РОЮ» ДЛЯ РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

 

Після перевірки того, як добре людина взаємодіє зі штучним інтелектом, у рамках програми в середовищі моделювання буде протестовано, як людина-оператор взаємодіє з декількома безпілотниками в умовах, що такі ж самі безпілотники та стратегії використовує і супротивник.

 

Програма ACE є ключовим кроком до реалізації «Третьої стратегії компенсації» (офсетна стратегія), запроваджену Пентагоном у 2014 році, яка передбачає, зокрема, і створення низки безпілотників з великою тривалістю польоту, можливістю дозаправлення в повітрі для страхування від наслідків ураження противником космічних об’єктів інформаційної структури США та здатністю взяти на себе задачі зв’язку, навігації, спостереження тощо. Зазначається, що одним з основних тезисів «Третьої стратегії компенсації» є твердження про те, що люди у взаємодії з машинами та штучним інтелектом здатні перегравати окремо людей та окремо машин.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues