190506 ObolonA 0Новітній комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном 1В26-1 «Оболонь-А» розробки ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА», що входить до складу ДК «Укроборонпром», завершить державні випробування у середині наступного місяця.

 

 


Про це стало відомо під час візиту 3 травня ц.р. на українське підприємство Міністра оборони України Степана Полторака, де відбулася презентація комплексу, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: ЗСУ РОЗПОЧАЛИ МОДЕРНІЗАЦІЮ КОМПЛЕКСУ МАШИН УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ САМОХІДНОЇ АРТИЛЕРІЇ

 

«Ці машини, це є машини командиру дивізіону, командира батареї, старшого офіцера і начальника штабу. В дивізіон входить 8 машин. Комплекс дозволяє автоматизувати всі процеси й відкривати вогонь після отримання інформації до одної хвилини», - наголосив генеральний конструктор Державного підприємства «Львівський державний завод «ЛОРТА» Богдан Оліярник.

 

 

«Машина складається із засобів спостереження, які дозволяють на віддалі до 5-8 км автоматично визначити координати цілі і обрахувати дані для стрільби. Машина повністю автономна. На плаву», – розповів головний конструктор, демонструючи журналістам машину старшого офіцера батареї 1В26-1.

 

190506 ObolonA 1

Машина начальника штабу дивізіону 1В126П-2 КАУ «Оболонь-А»


Наразі комплекс допустили до проходження державних випробувань, про що повідомив у п’ятницю, 3 травня, Міністр оборони України Степан Полторак перебуваючи на заводі.

 

Новина по темі: НОВІТНІ СИСТЕМИ ЯКІ ПОСИЛЯТЬ МІЦЬ УКРАЇНСЬКОЇ АРТИЛЕРІЇ


«Сьогодні ми приступаємо до державного випробування унікального комплексу управління вогнем артилерії «Оболонь-А». Це дуже потрібний комплекс для ЗС України, який на 30-40 відсотків підвищить можливості наших артилерійських підрозділів. Він буде більш мобільним та ефективним, підвищить можливості вогневого ураження противника, а також живучість екіпажів», — наголосив Міністр оборони України, додавши, що при виробництві української КАУ не використовується жодна запчастина із країни-агресора.

 

190506 ObolonA 6

Машина командира батареї 1В25-1 КАУ«Оболонь-А» / Фото: Микола Тис/ZIK


«Прибула комісія (на підприємство), на чолі з заступником начальника управління ракетних військ і артилерії Сухопутних військ для прийома. І я хотів би вам повідомити, що є таке рішення, після завершення державного випробування ми замовляємо (комплекс)», - додав Степан Полторак.

 

Новина по темі: В ПАРАДІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ МАШИНА УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ АРТИЛЕРІЇ КАУ «ОБОЛОНЬ-А»

 

Своєю чергою, Голова комісії із проведення державних випробувань комплексу Володимир Пєтушков повідомив, що наразі виготовлено дослідний зразок.

 

190506 ObolonA 5

Машина командира батареї 1В25-1 та машина старшого офіцера батареї 1В26-1 КАУ«Оболонь-А» / Фото: Микола Тис/ZIK


«Сьогодні комісія приступає до державних випробувань комплексу. За підсумками буде складено акт та, відповідно, прийняте рішення щодо прийняття комплексу на озброєння», - наголосив він.

 

Новина по темі: УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ЗАПУСТИТИ У ВИРОБНИЦТВО КОНТРБАТАРЕЙНІ РАДАРИ «ЗООПАРК-3» (ФОТО, ВІДЕО)

 

За словами Голови комісії, КАУ «Оболонь-А» відповідає рівню, який використовується у країнах НАТО та має у своєму складі розвідувальний компонент і компонент управління вогнем.

 

190506 ObolonA 4

Всередині машин КАУ «Оболонь-А» / Фото: Микола Тис/ZIK


«Орієнтовно на 30-50% підвищиться ефективність вогню. Скорочується час, підвищується точність, забезпечується проведення оптико-електронної розвідки на відстань до 5 км у будь-яку пору року та будь-який час доби з використанням тепловізорів або денних пристроїв», – повідомив Володимир Пєтушков.


За планом, державні випробування нового вітчизняного КАУ «Оболонь-А» будуть тривати до середини червня ц.р. Після цього його буде прийнято на озброєння ЗСУ.

 

190506 ObolonA 3

Всередині машин КАУ «Оболонь-А» / Фото: UA: Львів Суспільне мовлення


«На сьогодні ми здаємо цей комплекс, сьогодні працює державна комісія і приймає на озброєння. Цей комплекс ми потім передаємо в нашу академію (ймовірно мається на увазі Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – прим. ДЕ), де наші сьогоднішні офіцери вже будуть вчитись на новітній техніці», - відзначив директор заводу «ЛОРТА» Володимир Чаус.

 


Варто додати, що за озвученою під час презентації комплексу інформацією, наявні потужності заводу дозволяють виготовляти один такий комплекс за 3 місяці.

 

Публікація по темі: ДИРИГЕНТ ВОГНЮ: КОМПЛЕКС АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ АРТДИВІЗІОНОМ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues