1080 600 1457778864 5310Мирне освоєння космосу є сферою, в якій співпраця України та Республіки Польща (РП) може стати взаємовигідною у найближчі роки.

РП хоче долучитися до українського проекту створення супутника дистанційного зондування землі (ДЗЗ).

 

Про це та інші перспективи співпраці України та Польщі голова Державної космічної агенції України (ДКАУ) Любомир Сабадош розповів в інтерв’ю для інформаційного агентства Укрінформ.

 

Для України є цікавим та корисним досвід Польщі, який ця країна отримала від участі в Європейській космічній агенції (ЄКА).

 

«Польща є важливим партнером України, нам потрібно разом вирішувати багато справ. Одним зі завдань є вивчення досвіду РП, оскільки ця країна також перебувала у соціалістичній системі. Після її розпаду поляки багато чого досягли, і ми зацікавлені їхнім досвідом вступу й участі в Європейській космічній агенції, а також можливостями країни. Варшава показує нам шлях до ЄКА, а ми пробуємо разом долучити наш виробничий і науковий потенціал до реалізації тих проектів, які можуть бути цікаві. Ми підписали меморандум про співпрацю, план дій, створили робочі групи, визначили напрямки їхньої роботи», - зазначив голова ДКАУ.

 

За словами Любомира Сабадоша, розглядається участь польських промислових і фінансових ресурсів у проекті створення супутника дистанційного зондування землі (ДЗЗ) із урахуванням того, що в українській космічній програмі передбачене створення такого супутника до 2017-го, а його запуск — 2018 року. РП хоче долучитися до цього проекту, маючи обладнання, яке можна використати на ДЗЗ. «Польські партнери також розуміють, що наземні інструменти, які є в Україні та РП, можна спільно використовувати з науковою метою», додав голова Державної космічної агенції України. За його словами, йдеться про спостереження за космічним простором.

 

«Зараз там літає багато космічного сміття, всі хочуть розуміти, як це воно рухається і куди може впасти. В цьому в поляків є досвід, і ми маємо досвід. Але основне, що в Україні є засоби, які дають змогу реалізувати цю програму», - заявив Л.Сабадош.

 

Також голова ДКАУ зазначив, що, долучивши Україну й її потенціал, польські колеги зможуть успішно виконати найамбіційніше завдання, яке поставила перед собою РП - створення надлегкої ракети-носія. При цьому Україна може тут допомогти підготовленими кадрами, зокрема тими українськими фахівцями, що раніше були затребувані в РФ.

 

«Харківський авіаційний інститут раніше готував молодих спеціалістів і майже 60 % із них їхали в Російську Федерацію (РФ). Враховуючи теперішні стосунки України та РФ, половина з цих 60 % може стати грамотним потенціалом, який реалізовуватиме спільні проекти в РП» - наголосив Л.Сабадаш.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues