190422 Jl10 0Керівництво ПС ЗС України й державного концерну «Укроборонпром» протягом декількох років ведуть переговори з військовим відомством Народної Республіки Китай про організацію виробництва на українських авіапідприємств китайського двомісного багатоцільового літака Hongdu L-15..

 

 


Про це повідомили в агентстві «Оборонно-промисловий кур'єр» з посиланням на портал belvpo.com.


Нагадаємо, Hongdu L-15. розроблений китайською корпорацією «Hongdu Aviation Industry Corporation» за допомогою фахівців російського КБ ім. Яковлєва та українського КБ «Івченко-Прогрес» у 2006 році.

 

Публікація по темі: ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ З КИТАЄМ В НОВИХ УМОВАХ


Літак L-15, по суті, і навчальний планер, і легкий штурмовик. Пізніше китайці пішли далі та випустили чисто бойовий варіант, назвав його JL-10. Перші 12 літаків JL-10 китайського виробництва були оснащені двигунами АІ-222-25Ф українського виробництва (запорізького КБ «Івченко-Прогрес» і ПАТ «Мотор Січ»). При цьому контракт передбачав постачання 250 таких моторів. Аналогічні двигуни, але без форсажної камери стоять на російських учбово-бойових літаках Як-130.

 

190422 Jl10 1


Україна, зі свого боку, має намір отримати лінію зборки літаків L-15 на території авіаційного заводу в Одесі. У зв’язку з цим ведуться багаторічні переговори з корпорацією «Poly Technologic Inc». КНР виступає за угоду і готова продати лінію збірки літаків. Однак Пекін, за словами російських джерел, наполягає, щоб в Одесі здійснювалася тільки збірка, а виробництво усіх комплектуючих залишилося в Китаї.

 

Новина по темі: НА АВІАСАЛОНІ У ФАРНБОРО ТУРЕЧЧИНА ПРЕДСТАВИЛА СВІЙ НАВЧАЛЬНО-БОЙОВИЙ ЛІТАК


Не виключено, що Пекін здійснить у даний проект значні інвестиції.

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ “МОТОР СІЧ” ПОГЛИБЛЮЄ СПІВПРАЦЮ З КИТАЄМ


Переговори продовжилися у першій половині квітня в Одесі, куди завітала представницька делегація китайських військових і промисловців. Головне питання переговорів — продаж лінії складання літаків L-15 і організація їх складання в Одесі, а також сума інвестицій в «Укроборонпром».

 

Новина по темі: ПОЛЬЩА РОЗРОБЛЯЄ ЛЕГКИЙ РЕАКТИВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІТАК GROT-2 З ДВИГУНОМ ВІД "МОТОР СІЧ"


Між іншим, російські ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили про готовність інвестувати КНР в проект складання літаків у пакеті з придбанням певних технологій іншого українського підприємства — КБ «Південне», розробника ракетної зброї.

 

190422 Jl10 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues