190419 RNBO 0У середу, 17 квітня, на круглому столі в РНБО було обговорено напрацьований законодавчий пакет щодо реформування оборонно-промислового комплексу.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Ради національної безпеки і оборони України.


За словами головуючого на засіданні Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, без створення умов для залучення інвестицій та запровадження нових технологій «неможливий розвиток оборонно-промислового комплексу та забезпечення на гідному рівні обороноздатності держави».

 

Новина по темі: РНБО ДОРУЧИЛА ПРОВЕСТИ АУДИТ І РЕВІЗІЮ ДІЯЛЬНОСТІ "УКРОБОРОНПРОМУ" ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ ЕКСПЕРТІВ


«Без цього неможливо створити зброю та військову техніку нового покоління, забезпечити позиції в конкурентній боротьбі на міжнародних ринках озброєння», - наголосив О. Турчинов, додавши, що підвищення рівня прозорості закупівель під час виконання державного оборонного замовлення дозволить суттєво заощадити бюджетні кошти та мінімізувати корупційні ризики.

 

 


Під час засідання круглого столу було обговорено пакет законодавчих ініціатив, ухвалення яких сприятиме виконанню рішення РНБО України (що були введені в дію Указом Президента України від 6 березня 2019 року), забезпечить прозорість, ефективність та конкурентність ОПК, створення нової ефективної системи функціонування, планування та управління оборонно-промисловим комплексом.

 

Новина по темі: ПОРОШЕНКО СХВАЛИВ РІШЕННЯ РНБО ЩОДО АНТИРОСІЙСЬКИХ САНКЦІЙ


З радикальних змін, що були запропоновані в пакеті - повне переформатування «Укроборонпрому», позбавлення не властивих йому функцій державного управління, та забезпечення створення центрального органу виконавчої влади, що буде опікуватися оборонною промисловістю. Також пакет обговорених законодавчих ініціатив передбачає сприяння конкуренції в оборонно-промисловому комплексі та підвищення рівня прозорості державних закупівель за державним оборонним замовленням, дозволяючи відкрити позиції ДОЗу, окрім тих, що містять державну таємницю.

 

Публікація по темі: КРУГЛИЙ СТІЛ - ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ОПК УКРАЇНИ. ШЛЯХИ ТА МОЖЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ РЕФОРМИ

 

Ухвалення парламентом пакету законодавчих актів, дозволить забезпечити прозорість оборонного замовлення, мінімізувати корупційні ризики, створити умови для корпоратизації оборонних підприємств та інвестування в оборонний комплекс, є зараз ключовим питанням для побудови сучасної системи управління оборонно-промисловим комплексом та його розвитку.

 

190419 RNBO 1

 

«Не всі радіють радикальності напрацьованих пропозицій, але без радикальних змін ми не зможемо швидко і ефективно просуватись вперед, не зможемо глобально змінити ситуацію і зберегти наші позиції на глобальних ринках озброєння, а головне - не зможемо забезпечити наші ЗСУ найсучаснішою зброєю і військовою технікою», - наголосив О. Турчинов.

 

Новина по темі: РНБО УКРАЇНИ УХВАЛИЛА РІШЕННЯ В ОБОРОННІЙ СФЕРІ ТА ЗАПРОВАДИЛА ДОДАТКОВІ САНКЦІЇ ПРОТИ РФ

 

Схвалений проект закону буде внесений до парламенту України вже наступного тижня.


У заході під головуванням Секретаря РНБО України взяли участь керівники Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Міністерства фінансів України, Фонду державного майна України, ДК «Укроборонпром», Національного інституту стратегічних досліджень, ГС «Ліга оборонних підприємств», Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військові експерти тощо.

 

Новина по темі: ПРЕЗИДЕНТ УВІВ У ДІЮ РІШЕННЯ РНБОУ ЩОДО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ВПК

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues