190412 thumbnail twМолдовський політичний експерт Руслан Шевченко вважає, що всі розмови про федералізацію України і Молдови націлені на те, щоб проголосити незалежність Донбаса і Придністров’я.

 

Про це він сказав під час 12-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», повідомляє Defense Express із посиланням на Київський Безпековий Форум 

 

За його словам, як в Придністров’ї, так і на Донбасі Росія просуває однакові наративи: це історично російська земля, історично населення орієнтувалося на Росію, без Росії вони не виживуть, тільки Росія може захистити від НАТО.

 

Новина по темі: ПОЛТОРАК: ВІЙСЬКОВУ ПІДГОТОВКУ ЗА СТАНДАРТАМИ АЛЬЯНСУ ПРОЙШЛО МАЙЖЕ 20 ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗС УКРАЇНИ

 

Він зазначив, що оскільки Придністров’я перебуває у невизначеному стані довше, ніж Донбас, там вже намагалися використати певні технології, які зараз просувають в Україні. «В 2003 році лідер Придністров’я Ігор Смірнов публічно заявляв, що якщо Придністров’я буде перетворено у федеративний суб’єкт з Молдовою, на наступний день після підписання цієї угоди, Прідністров’я розірве будь-які стосунки з Молдовою, вийде з цієї федерації і проголосить свою незалежність», - розповів Шевченко.

 

Новина по темі: ПЕТРО ПОРОШЕНКО: ПИТАННЯ ВСТУПУ ДО НАТО ТА ЄС ОБ’ЄДНАЛО УКРАЇНСЬКУ НАЦІЮ

 

Він вважає, що якщо Україна погодиться на федералізацію – розвиток подій буде такий самий, бо остаточна мета Кремля - незалежність Донбаса і Придністров’я.

 

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Щорічний «Київський Безпековий Форум» заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році. Відтоді Форум щороку стає платформою для дискусій на високому міжнародному рівні щодо актуальних питань національної безпеки, безпекових питань Чорноморського регіону, Європи та світу.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues