190325 S7 0Співвласник приватної російської космічної компанії S7 Space Наталія Фільова підтвердила інформацію про відмову від контракту з українським заводом «Південмаш» на виробництво 12 ракет-носіїв «Зеніт».

 

 


Про це пише «Комерсант», повідомляє Defense Express.


«Збираємося», - відповіла вона на відповідне запитання. При цьому конкретних термінів розірвання контракту пані Фільов назвати не змогла. Варто відзначити, що влітку 2018 року глава російської компанії розповів, що S7 Space отримала дозвіл від українського уряду на продаж ракет їх американській «дочці» - S7 Sea Launch.

 

Новина по темі: «ПІВДЕНМАШ» ВІДПРАВИВ ДО США ДВІ ОСНОВНІ КОНСТРУКЦІЇ ПЕРШОЇ СТУПЕНІ РН «АНТАРЕС»


Відповідно до недавнього повідомлення прес-служби «Південмаш», українське підприємство має укладений навесні 2017 року контракт на виробництво дванадцяти ракет-носіїв «Зеніт». Замовник — зареєстрована в США компанія S7 Sea Launch Limited. На сьогодні на «Південмаші» розміщено замовлення на виготовлення перших трьох ракет-носіїв «Зеніт», за яким від замовника отримано часткове фінансування. Роботи виконуються згідно з узгодженим сторонами планом-графіком.

 

190325 S7 4

 

Попри укладений контракт та значні витрати S7 Space, російська влада заборонила підприємствам Роскосмосу поставляти українському «Південмашу» комплектуючі для «Зеніту». Керівництво S7 Space довгий час вело перемовини з чиновниками РФ, про зняття цієї заборони, однак, напевно, вони не принесли результату.

 

Новина по темі: РАКЕТИ “ЗЕНІТ” ВИРОБНИЦТВА ЗАВОДУ "ПІВДЕНМАШ" ЗАПУСКАТИМУТЬ З ПЛАВУЧОГО КОСМОДРОМУ “МОРСЬКИЙ СТАРТ” ДО 2023 РОКУ


Нагадаємо, S7 Space - перша приватна космічна компанія Росії. 27 вересня 2016 року було оголошено про укладення угоди між групою «Sea Launch» (власником плавучого космодрому «Морський старт») і «S7 Group» (материнською компанією «С7 космічні транспортні системи») з придбання плавучого космодрому «Морський старт».

 

Новина по темі: ЦЬОГО РОКУ “ПІВДЕНМАШ” ВИГОТОВИТЬ ДВІ ПЕРШІ СТУПЕНІ ДЛЯ РАКЕТИ-НОСІЯ “АНТАРЕС”


Угода передбачала покупку корабля «Sea Launch Commander» і платформи «Odyssey» з встановленим на них обладнанням ракетного сегмента, а також наземного обладнання в базовому порту Лонг-Біч (США) і товарного знака «Sea Launch». Завершити всі процедури по оформленню угоди планувалося протягом півроку. За словами Генерального директора «S7 Group» Владислава Фільова, група компаній S7 після закриття угоди інвестує в проект понад $ 150 млн.

 

190325 S7 1


17 квітня 2018 року група компаній S7 закрила операцію з купівлі активів проекту «Морський старт». При цьому повідомлялося, що утримання придбаної інфраструктури коштує компанії близько $ 25 млн на рік. З огляду на це, нові власники намагалися якнайшвидше відновити комерційні запуски.

 

Новина по темі: «ПІВДЕНМАШ» СПІЛЬНО З ІНДІЙСЬКОЮ ISRO ПРОВЕДЕ ВОГНЕВІ ВИПРОБУВАННЯ РІДИННИХ РАКЕТНИХ ДВИГУНІВ


Після укладення угоди з «Південмаш», компанія збиралася здійснити перший пуск у грудні 2019 року. Ще 3 пуски планувалися на 2020 рік й по 4 пуски на 2021 та 2022 роки.

 

190325 S7 2


З 2022 року S7 Space сподівалася на створення нової російської ракети на базі носія «Союз-5» (на цей час носій існує лише у вигляді ескізного проекту).


Таким чином, у разі розриву існуючого контракту, російська приватна компанія не зможе працювати щонайменше 4 роки. При цьому за цей час S7 Space буде вимушена витратити щонайменше $ 100 млн на підтримку придбаної інфраструктури. Причому це прямі збитки без вже вкладених в підприємство грошей (близько $ 200 млн).

 

Новина по темі: ПІВДЕНМАШ” ВИГОТОВИТЬ 20 РАКЕТНИХ ДВИГУНІВ ДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РАКЕТОНОСІЯ VEGA

 

Як бачимо, владі РФ вкрай не вигідна праця українських космічних підприємств. Не вигідна настільки, що вона готова довести до ймовірного банкрутства власну перспективну приватну компанію. І це попри значний занепад власних космічних програм та численні інциденти з останніми запусками ракет.

 

190325 S7 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues