Безымянный111Компанія «Мотор Січ» пропонує для польської поліції модернізацію, що охоплює ремонт і огляд планера та заміну двигунів. Також можлива модернізація авіоніки на базі розробки польської фірми ITWL. В такому випадку можна отримати машину з продовженим ресурсом з більш високими характеристиками, ніж раніше.

 

Про це повідомляє польський спеціалізований ресурс Defence24.

 

Ресурс наголошує на тому, що в умовах обмеженості коштів на заміну парку вертольотів, для польської поліції єдиним вирішенням проблеми з вертолітною технікою може бути модернізація і ремоторизація наявних машин Мі-2 і найбільш вигідно це зробити за підтримки українського виробника – компанії «Мотор Січ».

 

«Мотор Січ» зацікавлена у співпраці в рамках модернізації Mi-2 з польським підприємством PZL Świdnik, яке виготовляло вертольоти цього типу і має повний комплект технічної документації, а також право на здійснення модифікацій машин цього типу. Це, за висновком польського спеціалізованого ресурсу, відкриває можливість реалізації зазначених цілей в Польщі як для потреб вітчизняних замовників, так і для закордонних користувачів.

 

Насамкінець в Defence24 наголошують, що модернізація вертольотів, що використовуються польською поліцією, була б не лише більш дешевшим рішенням у порівнянні з закупкою нових машин, це також може дозволити подовжити термін експлуатації добре відомих Мі-2, які мають в країні розвинену систему технічної підтримки і накопичувати кошти для закупівлі в майбутньому більш сучасних вертольотів, створення для них системи технічної підтримки та підготовки персоналу.

 

Безымянныйfgh

Прототип вертольоту Mi-2MСБ – фото Я.Сабак

 

За даними Defence24, варіант Мі-2МСБ концерну «Мотор Січ» в даний час проходить сертифікацію як в українських, так і міжнародних авіаційних структурах. Мі-2МСБ є популярною легкою машиною Мі-2, на якій застарілі два двигуна ГТД-350 замінено на більш потужні (на 65 к.с.) двигуни типу АІ-450M виробництва «Мотор Січ». При потужності 465 к.с. кожний, двигуни AI-450M вживають на 27% менше палива та на 25 кг мають меншу масу, в порівнянні з ГТД-450. Вертоліт такої конфігурації має отримати український сертифікат до кінця року, що дозволить використання його у складі Збройних Сил.

 

Defence24 наголошує на тому, що Мі-2МСБ – це лише перший крок перспективної програми модернізації МСБ-2, яку оголошено концерном «Мотор Січ». В рамках зазначеної програми модернізація передбачає застосування нової, композитної структури передньої частини корпусу, заміну авіоніки на цілком цифрову західного виробництва плюс використання двигунів AI-450M разом з новим головним редуктором, здатним передавати більшу потужність. Це має суттєво покращити характеристики цієї легкої і дуже популярної у світі машини.

 

Максимальна стартова маса звичайного Мі-2 становить 3,7 т, тоді як з новим редуктором виробництва «Мотор Січ» і новими двигунами Мі-2МСБ максимальна стартова маса становитиме 4,3 т. Для такого невеликого вертольоту 600-кг збільшення маси означає значне покращення можливостей. Окрім 2 членів екіпажу це дозволить перевозити корисне навантаження вигляді 8 осіб або вдвічі більшого вантажу у порівнянні з Мі-2.

 

Польський ресурс звертає увагу своїх читачів, що, машинами модернізованої версії вже зацікавилися українські силові структури, Національна гвардія та Армія.

Переклад з польської:

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues