190226 zbroyaПрограма розвитку стрілецької зброї наступного покоління США передбачає інтеграцію комп’ютерних технологій, які раніше були доступні тільки на танках

 

Штурмова гвинтівка та кулемет американської армії матимуть вбудовані комп’ютери, які значно поліпшать точність цієї стрілецької зброї. Про це повідомляє Defence Express із посиланням на Popular Mechanics. Зазначається, що стрілецьке озброєння наступного покоління буде оснащено цифровою системою керування вогнем, яка завдяки запозиченим від бойових танків технологіям надасть піхоті суттєву перевагу на полі бою.

 

Програма розвитку зброї наступного покоління (Next Generation Squad Weapons, NGSW) передусім спрямована на розробку двох нових передових озброєнь – NGSW-AR (автоматична гвинтівка) та NGSW-R (гвинтівка), що мають замінити М249 та карабін М4 відповідно.

 

Досі про цю зброю було мало інформації, крім того, що вона матиме новий 6,8-мм патрон, легку систему боєприпасів та буде менш шумною. Тепер стало відомо, що для обох гвинтівок буде розроблено високотехнологічні балістичні комп’ютери для виведення точності цієї зброї на якісно новий рівень.

 

На точність пострілу може впливати безліч чинників – від вітру до температури чи, навіть, віку ствола. Нові балістичні комп’ютери дозволяють автоматично отримувати всю необхідну інформацію щодо процесів, які впливають на точність, та моментально реагувати ці зміни, що дозволяє влучати в ціль з більшою точністю вже з першого пострілу.

 

Новина по темі: DARPA РОЗРОБЛЯТИМУТЬ БІОЕЛЕКТРОННІ ІМПЛАНТАТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПОРАНЕНЬ

 

Комп’ютер може самостійно спроектувати скориговану точку прицілювання на оптику, окуляри чи встановлений на шоломі монокль. Завдяки останньому солдат навіть зможе направити свою зброю з-за інших форм покриття та стріляти за допомогою бездротового зв’язку, залишившись при цьому недосяжною ціллю для ворога.

 

Балістичні комп’ютери міститимуть низку датчиків – вітрові, лічильники знімання та лазерні далекоміри, і при цьому мають залишатися достатньо легкими для того, щоб зберегти баланс та мати можливість використовувати її на довгих маршрутах і патрулях. Повідомляється, що військові отримають нову зброю на початку 2020-х років.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues