190213 kentawr 0Казахстан планує налагодити виробництво десантних катерів типу «Кентавр» за проектом миколаївського Дослідно-проектного центру кораблебудування, для потреб власних ВМС.

 

 

 

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на Ukrainian Military Pages.


Це стало відомо з оприлюдненого звіту Державної аудиторської служби України за результатами фінансового аудиту ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК).


Технічний проект десантно-штурмового катера проекту 58181, шифр «Кентавр», був розроблений ДПЦК у 2015-2016 роках, відповідно до звернення ДК «Укрспецекспорт» № USE-20.3-1330 від 04.02.2015. Проект отримав зацікавленість як з боку Міністерства оборони України, так і військового відомства Казахстану.

 

Новина по темі: УКРАИНА ПРЕДЛАГАЕТ МОДЕРНИЗИРОВАТЬ ВОЕННЫЕ КОРАБЛИ КАЗАХСТАНА


У звіті Держаудитслужби зазначається, що Уральський завод «ЗЕНІТ» (Казахстан) планує розпочати будівництво катерів цього типу для потреб національних військово-морських сил. Останнє листування з цього питання відбулось у серпні 2018 року.

 

190213 kentawr 1


Примітно, що згідно зі звітом, ДПЦК у 2016 році проводилися роботи за темою «Кентавр ЗЛК» (витрачено 76,45 тис. грн) щодо забезпечення закладки катерів проекту 58181 «Кентавр» на ПАТ «Завод «Ленінська кузня» (зараз ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському»), зокрема велись переговори щодо укладання договору на розроблення робочої конструкторської, приймально-здавальної та експлуатаційної документації та договірного технічного проекту десантно-штурмового катера «Кентавр».

 

Новина по темі: «УКРОБОРОНПРОМ» ПРЕДСТАВИВ НА KADEX-2018 ПРОЕКТ МОДЕРНІЗАЦІЇ КОРАБЛЯ ТИПУ «БАРС»


Виконання цих робіт було також включено до фінансового плану підприємства на 2017 рік. Але договір між ДП «ДПЦК» та ПАТ «Завод «Ленінська кузня» так і не було укладено. Зазначається, що розроблені документи планується використати при закладці катеру під час будівництва для іншого замовника.


Зауважимо – щодо десантних катерів, які для ВМСУ виробляє завод «Кузня на Рибальському», то як відомо, зокрема із заяв головного конструктора заводу Сергія Білозубенка, «Кузня» вважає їх власним проектом – проект 58503, шифр «Кентавр-ЛК».

 

190213 kentawr 3

Ракетно-артилерійські кораблі проекту 0250 (шифр «Барс-МО») ВМС Казахстану «Кричав» (зліва) і «Казахстан» (праворуч) виробництва Уральський завод «ЗЕНІТ» по проекту ДПЦК. На кораблі «Кричав» встановлені українські ракетні комплекси «Арбалет-К» (на задній частині надбудови) і «Бар'єр-ВК» (на юті), виробництва КБ «Луч». Жовтень 2013 року / Фото: tumba.kz

 

Нагадаємо, це вже не перший приклад співробітництва між ДПЦК (та іншими українськими підприємствами ОПК) та Казахстаном у сфері проектування військових кораблів. Так, саме ДПЦК займалося переробленням проекту 0300 в проект 0250 (Барс-МО) за вимогами ВМС Казахстану. 

 

Крім власне адаптації проекту до потреб Казахстанських ВМС, 4 патрульних катери проекту 0250 також частково отримали й українське озброєння — турельну пускову установку «Арбалет-К» з чотирма ракетами ПЗРК «Ігла» та ракетний комплекс «Бар'єр-ВК» з чотирма протитанковими керованими ракетами РК-2В. Також було встановлено систему управління озброєнням «Каскад-250» і двокоординатну РЛС «Дельта-250» розробки та виробництва київського ДП «НДІ «Квант-Радіолокація», і оптико-електронна система управління вогнем артилерії Sens-2 розробки й виробництва київського ДП« НДІ «Квант».

 

190213 kentawr 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues