190207 SLU 0Українська компанія «Space Logistics Ukraine» має намір побудувати космопорт на території України і готова інвестувати в науково-дослідні роботи в цьому напрямку. Зараз тривають переговори з фахівцями.

 

Як інформує Укрінформ, про це заявив засновник «Space Logistics Ukraine» Дмитро Легеза в рамках всеукраїнського космічного туру “Космічна Україна. Те, що МИ робимо!”, який 5 лютого відбувся у Житомирському музеї космонавтики ім. С.П. Корольова, повідомляє Defense Express.


Компанія «Space Logistics Ukraine», що розпочала працювати торік, поставила перед собою кілька завдань. Передовсім, це внесення змін до законодавства, аби дати можливість приватним компаніям працювати у вітчизняній космічній галузі.


«Основна мета нашого туру – це популяризація теми космосу. Ми бачимо, як інтенсивно розвивається космічна галузь у США, Китаї, Індії. Україна позиціонує себе як космічна держава, але на орбіті Землі немає жодного нашого супутника. Якщо у найближчі два-три роки держава не зробить ніякого прориву у цьому напрямку, ми дуже відстанемо і наздогнати втрачене буде складно. Для нас важливо проїхати з лекціями по Україні, зустрітися і поспілкуватися з людьми, аби вони почали думати і вірити, що розвивати нашу космічну галузь цілком реально», – розповів Дмитро Легеза.


Новина по темі: У КБ «ПІВДЕННЕ» ВІДКРИТО ЦЕХ СКЛАДАННЯ І ВИПРОБУВАНЬ СУПУТНИКІВ (ВІДЕО)

 

Він зазначив, що будівництво космодрому буде також вигідним з економічної точки зору. Адже для цього потрібно залучити до процесу безліч підприємств і фахівців з пов’язаних з космічною діяльностю галузей.

 

«Реалізація такого проекту дозволить створити робочі місця і привернути кваліфіковані кадри, що допоможе запобігти найстрашнішому – витіку інтелектуального ресурсу України за кордон. Молодий фахівець, який закінчив, наприклад, Національний університет України “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, двічі подумає, що вибрати: виїхати з України і працювати не за фахом або залишитися на батьківщині і займатися будівництвом космодрому», – зазначив Гаден.


Як раніше повідомляв Defense Express, Кабмін затвердив українську космічну програму на 2018-2022 роки з обсягом фінансування у 25 млрд гривень.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues