190127 NexterLeclerk140 0Компанія Nexter - найбільший французький виробник сухопутних озброєнь, тестує нову 140-мм гармату встановлену на танк Leclerc.

 

 


Про випробування модернізованого Leclerc, як повідомляє Defense Express з посиланням на Jane's було оголошено під час щорічної Міжнародної International Armoured Vehicles 2019, що з 21 по 24 січня ц.р. пройшла в Лондоні (Великобританія).

 

Новина по темі: ФРАНЦУЗИ ЗБІЛЬШУЮТЬ КАЛІБР ТАНКОВИХ ГАРМАТ


Це – перший випадок, коли 140-мм гармата була успішно інтегрована в 50-тонний танк, відстрілявши на випробуваннях понад 200 вистрілів. За планами Nexter нова гармата забезпечить 70-відсоткове збільшення вогневої потужності у порівнянні зі стандартною 120-мм гарматою НАТО.


Як раніше повідомляв Defense Express, в експериментальному осередку французького концерну Nexter в Ле-Бурже було створено прототип версії основного бойового танка AMX-56 Leclerc із 140-мм гарматою. Нова версія отримала назву Terminateur.

 

190127 NexterLeclerk140 2

Вигляд збоку модифікованого основного бойового танку AMX-56 Leclerc із 140-мм гарматою та збільшеною баштою. / Фото: ftr.wot-news

 

Нова гармата має більшу, в порівнянні зі стандартною 120-мм гарматою танка Leclerc, довжину. Конструкцію башти змінено, її розміри збільшено. Боєкомплект складає 31 снаряд, а загальна маса машини – біля 60 тонн.

 

Новина по темі: ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОЇ ВЕРСІЇ ТАНКА CHALLENGER MK 2 BLACK NIGHT

 

Слід відзначити, що Leclerc був обраний лише як платформа для тестування, в ході якого будуть зібрані потрібні дані для нової франко-німецької програми створення основної системи наземного бою (MGCS). Кінцева мета цієї програми - створення єдиного перспективного європейського танка, який замінить Leclerc та Leopard 2.

 

190127 NexterLeclerk140 3Остання версія модернізації основного бойового танка Leclerc - Leclerc R (Rénové) від компанії Nexter Systems. Перший прототип модернізованого танку на виставці Eurosatory 2016 / Фото: Сергій Птічкин

 

Це, не в останній мірі, пов’язано з актуалізацією загроз, що походять для європейських країн з боку РФ та бажанням оптимізувати витрати на спільну оборону.

 

Новина по темі: НІМЕЦЬКИЙ RHEINMETALL КУПИВ БІЛЬШУ ЧАСТИНУ ВИРОБНИЦТВА БРОНЕТЕХНІКИ У БРИТАНІЇ


Своєю чергою, поява нового європейського танка, на думку окремих експертів, може «ввігнати останній цвях в труну російського проекту «Армата», який, не зважаючи на неодноразові заяви з російського боку про те, що той стане символом технологічної та військової могутності РФ, вже став «непід’ємним» для цієї країни, як у фінансовому, так і технологічному відношенні. А з успішною реалізацією спільного європейського танкового проекту і зовсім втратить свою актуальність та дієвість.

 

190127 NexterLeclerk140 1

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues