190102 NATO 0Німеччина з початку 2019 року перебрала на себе головування в силах надшвидкого реагування НАТО - VJTF.

 

Як повідомляв Укрінформ, це підтвердили в Міністерстві оборони ФРН.


«З вівторка бундесвер взяв на себе керівництво силами надшвидкого реагування НАТО», - сказали у відомстві.


За даними Міноборони, сухопутні війська так званого «вістря» військового альянсу у 2019 році складуть близько 8 тис. солдатів, половину з яких надає Німеччина, а також ще тисячу для структур, які безпосередньо не пов'язані з виконанням бойових завдань. Всього у VJTF цього року беруть участь дев'ять країн: Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Франція, Бельгія, Люксембург, Чехія, Латвія і Литва.


Новина по темі: В БРЮССЕЛІ ПІДПИСАНО УГОДУ ЩОДО ЗНЕШКОДЖЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ТА ПРОТИДІЇ СВП


Зазначається, що західні союзники беруть до уваги те, що після анексії Криму Росією і підтримки нею сепаратистів на сході України НАТО змушено було істотно розширити свою присутність у Східній Європі. Тоді й було створено VJTF. Ці сили діють за логікою стримування, але постійно перебувають у стані бойової готовності і можуть бути перекинуті в зону конфлікту в надзвичайній ситуації протягом мінімум 48 годин, максимум - 45 днів. Однак, для того, щоб це сталося, потрібна досить тривала процедура прийняття рішення на політичному рівні всіма країнами-членами НАТО, а потім Бундестагом.


Як раніше повідомляв Defense Express, США закликають Угорщину розблокувати роботу комісії Україна-НАТО.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues