181224 VOLKER 0США, НАТО та ЄС працюють над спільною трансатлантичною відповіддю на агресію Росії проти українських кораблів у Керченській протоці. Серед можливих варіантів розглядаються додаткові санкції, організація візитів кораблів і наглядові дії в регіоні.

 

Як інформує Defense Express, з посиланням на Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю ТСН заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер.


"Найважливіше, що можуть зробити Сполучені Штати, - це переконати, що в нас є спільна трансатлантична відповідь на цю нову російську агресію", - заявив він, коментуючи захоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці.


"Зображення цього конфлікту як російсько-американського нічого не дасть Росії. Це не так. Це агресія Росії проти України. І це те, що впливає на всю Європу. І тому в понеділок я був у Брюсселі, провів зустрічі в НАТО та Європейському Союзі. Я розмовляв там про варіанти, які Європа має розглянути для того, щоби ми вибудували спільну відповідь. Ми можемо взяти до уваги візити кораблів. До речі, британці організували візит свого корабля і мають певні плани на січень. Можна подумати про спостережні дії, про візити, про додаткові санкції, безумовно. Це те, що ми можемо зробити, і що ми обговорюємо. На додаток до цього ми маємо довгострокову стратегію підсилення України, зміцнення її суспільства. Це і підтримка реформ, економіки, інформаційного простору, кібербезпеки, підтримка сектору оборони, і наше фінансування військових закупівель. Це те, що ми і далі будемо робити для підсилення України", - додав Волкер.

 

Новина по темі: СТЕПАН ПОЛТОРАК ПРОВІВ ЗУСТРІЧ ЗІ СПЕЦПРЕДСТАВНИКОМ ДЕРЖАВНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ США КУРТОМ ВОЛКЕРОМ


"Я перебуваю в переговорному процесі з Сурковим, оскільки він є особою, призначеною для цього з боку Росії. Це канал комунікації. І ми були в контакті з ним кілька разів цього літа і восени. За моїм сприйняттям, позиція росіян фактично стала жорсткішою за цей час. Та ще в січні в мене з'явилася надія, що ми нарешті обговорюємо способи вирішення конфлікту через імплементацію Мінських угод і побачимо нарешті повернення Україні її територій. Та після цього Росія відкотилася на попередні позиції, до обговорення введення місії ООН лише для захисту спостерігачів у громадських місцях так званих "народних республік". А потім вони провели ці вибори в листопаді. Попри це, я збирався їхати до Москви цього місяця, для того, щоби побачити, чи є якийсь ґрунт для появи нових ідей. Чи є спосіб повернутися в русло попередніх розмов. Але після російської атаки проти українських військових кораблів і захоплення моряків президент Трамп скасував свою зустріч із президентом Путіним. І я теж вирішив, що візит до Москви для мене в цей час неможливий. Сподіваюсь, я зроблю це наступного року, як тільки моряків дійсно звільнять", - сказав Волкер.


Як інформує Defense Express, США закликають Угорщину розблокувати роботу комісії Україна-НАТО.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues