181207 berest 0Глибока модернізація 122-мм реактивної системи залпового вогню БМ-21 УМ «Берест», розроблена на ДП «Шепетівський ремонтний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», отримає модернізовану систему управління та наведення, що буде інтегрована у загальний комплекс управління вогнем артилерії.

 

 

 

Про плани подальшої модернізації та свої досягнення розповіли представники заводу під час інтерв’ю Директору інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергію Згурцю та журналістам телеканалу ZIK під час запису програми «Стежками війни: Ракетний аргумент».

 

Новина по темі: НЕЗАБАРОМ БУДЕ ГОТОВИЙ ДРУГИЙ ЗРАЗОК ПУСКОВОЇ УСТАНОВКИ «ВІЛЬХА»


РСЗВ БМ-21 УМ «Берест», за словами представників ДП «Шепетівський ремонтний завод», повністю зібрана на підприємстві. Модернізований бойовий блок встановлений на нове шасі КрАЗ - 5401НЕ (4х4), але можливе встановлення установки й на інші моделі вантажівок.

 

 

На заводі врахували побажання військових і нова машина має безкапотне компонування що покращило огляд та обладнана дворядною 4-х дверною кабіною, завдяки чому розрахунок установки може швидко евакуюватись при потребі. Кабіна доволі простора (в ній можна навіть лягти), має місця для екіпірування – кріплення для касок та особистої зброї. Також, для комфорту бійців встановлена система кондиціювання повітря.

 

Новина по темі: БМ-21 УМ «БЕРЕСТ» - НОВА БОЙОВА МАШИНА НА БАЗІ КРАЗУ


«Можна управляти машиною безпосередньо із кабіни, не виходячи. Машина обладнана системою навігації…і також камерою заднього виду. Безпосередньо оператор, який знаходиться в кабіні може спостерігати за артилерійською частиною, за її роботою», - розповів головний інженер ДП «Шепетівський ремонтний завод» Станіслав Войтенко.

 


Установка отримала модернізовані ланцюги стрільби, а на місці командира знаходиться вдосконалений електронний блок управління. Він дозволяє бачити скільки реактивних снарядів є в пакеті та вести їх пуск в автоматичному чи ручному режимі. Також в приборну панель вмонтований сенсорний дисплей з військовою мапою.

 

181207 berest 2


Надалі планується модернізувати систему управління і наведення установки та інтегрувати її в систему управління вогнем артилерії в комплексі. При цьому стара система ручного керування також буде збережена.

 

181207 berest 3


«Ми хочемо позбавитись ручного керування і зробити його електронним керуванням. Та працювати по цілевказівках й автоматичне наведення робити по цілевказівках. Мета така - розрахунок сидячи в кабіні керує повністю цією машиною, не виходячи з кабіни, відстрілює необхідну кількість ракет, автоматично згортається та йде з позиції», - наголосив начальник цеху №1 ДП «Шепетівський ремонтний завод» Дмитро Мартинюк.

 

Новина по темі: «ШЕПЕТІВСЬКИЙ РЕМОНТНИЙ ЗАВОД» НА ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018» ПРЕДСТАВИВ УКРАЇНСЬКУ РСЗВ БМ-21УМ «БЕРЕСТ»


Також варто нагадати, що БМ-21 УМ «Берест» має збільшену потужність залпу до 50 реактивних снарядів, замість 40, як у старому радянському «Граді».

 

181207 berest 4


Наразі РСЗВ «Берест» досі удосконалюють. Українські інженери постійно проводять консультації з військовими та обговорюють з ними всі виникаючи питання. Це також стосується й питань запасу міцності нового шасі 4х4, на якому базується система реактивного вогню.


«Якщо це буде необхідно підвищити (запас міцності прим. ДЕ) є можливість поставити ще один міст і вона буде 6х6 машина. Без збільшення її габаритів», - відзначив Станіслав Войтенко.

 

181207 berest 1


Нагадаємо, вперше вітчизняна РСЗВ БМ-21 УМ «Берест» була продемонстрована Під час міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2018», що проходила у Києві з 9 по 12 жовтня.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues