181206 VRU 06 грудня, Верховна рада України прийняла Закон «Про протимінну діяльність в Україні». Законодавчим актом визначено правові та організаційні засади здійснення протимінної діяльності в Україні та особливості державного регулювання у відповідній сфері.


Про це повідомляє Defense Express, з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради України.


Законом встановлено, що «протимінна діяльність — комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів України, а також на зменшення та усунення наслідків негативного впливу вибухонебезпечних предметів на соціально-економічні умови життєдіяльності населення та довкілля».


Новина по темі: В УКРАЇНІ РОЗРОБЛЕНА Й ЗАТВЕРДЖЕНА НОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ВМСУ ДО 2035 РОКУ


Законом визначено правову основу, цілі та засади, національні інтереси України у сфері протимінної діяльності, її основні складові, перелік об’єктів та суб’єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності; вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності і розмінування та їх обов’язки; джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату центру протимінних операцій тощо.


Детальний текст Закону № 9080-1 «Про протимінну діяльність в Україні» можливо переглянути на сайті Верховної Ради України.


Як раніше повідомляв Defense Express, з 3 грудня в Україні розпочалися масштабні збори резервістів.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues