181126 MAINПротягом трьох днів школярі з усієї України представляли 113 винаходів за різними напрямками науково-технічної діяльності.

 

З 21 по 23 листопада в Києві в Міжнародному виставковому центрі відбулася IX Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Організатором виставки вже традиційно виступила Мала академія наук України (МАН), а генеральним партнером стала група компаній Everest. Протягом трьох днів школярі під пильною увагою професійного журі змагалися в таких напрямках як робототехніка, машинобудування, технічна творчість, інформаційно-комунікаційні системи, електроніка, матеріалознавство та екологія.

 

В останній день виставки, 23 листопада, у рамках Innovation Market відбулося урочисте нагородження найкращих проектів виставки. Розпочинає церемонію мотиваційною промовою Віктор Долгопятов – директор департаменту інноваційних технологій компанії Everest: «Щоб зробити хороший проект потрібно бути всередині нього, відчувати його, а не просто розуміти, як це потрібно зробити. І якщо ваш проект вже десь існує, а ви додали маленьку фішечку – робіть, доводьте, навіть якщо вам всі говорять, що воно не буде працювати, робіть далі. Аналізуйте та покажіть усім, що воно таки буде працювати… Навіть Apple розпочинали з гаража».

 

181126 Everest

Член профільного журі Віктор Долгопятов оцінює роботи за напрямком «Робототехніка та робототехнічні системи»

 

Нагородження проходить жваво, весело, радісно. Посмішка у всіх – і в переможців, і в тих, хто має диплом учасника – бо найцінніше, що вони отримали – це той досвід, який обов’язково допоможе у реалізації їхніх проектів.

 

181126 Everest 1

Нагородження учасників виставки-конкурсу

 

Цього року виставка була цікавою з точки зору робіт, що мають перспективи використання у військовій сфері. От, наприклад, Дмитро Кора, учень 9 класу, працював над застосуванням рухомих опор снайперської зброї для підвищення її бойового потенціалу.

 

Знаходимо ще одного молодого науковця – 10-класник Сергій Лисін залюбки розповідає про свій проект – автономного робота-помічника із системою розпізнавання облич та предметів, а також голосовим керуванням: «Цей робот може розпізнавати предмети, обличчя і працює на голосовому управлінні – надаєш йому команду принести щось, він розпізнає об’єкт та виконує завдання. Поки що проект знаходиться на стадії розробки, треба ще зробити корпус, маніпулятор – і можна налагоджувати виробництво. Чим наш робот відрізняється від аналогічних розробок – він може навчатися під конкретного користувача. Ви запускаєте процес навчання, робот знімає 30-секундний ролик з якимось предметом, ідентифікує його, відправляє ці зображення на нейронну мережу та навчається». Хлопець зізнається – на виставці було доволі цікаво: «У моїй категорії були проекти, які мені дуже сподобалися – видно, що люди працюють з новими технологіями».

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ EVEREST РОЗРОБИЛА БОРТОВУ ІНФОРМАЦІЙНУ СИСТЕМУ УПРАВЛІННЯ БОЄМ

 

«У відділені технічних наук київської МАН дуже багато робіт, які так чи інакше стосуються військової тематики, – розповідає Станіслава Станіславівна Ігнатова, завідувач відділення технічних наук «Київської Малої академії наук учнівської молоді». – У нас є учень Політехнічного ліцею, Михайло Комашня, який запропонував додати до бронежилета прошарок води, щоб розподілити тиск від кулі по всій площині захисної пластини. Михайло в минулому році брав участь у декількох конкурсах, займав призові місця. І навіть на рівні Міністерства оборони проходили тестові випробування, які підтвердили, що його рішення у 8 разів зменшує ударну силу снаряда. Ще у нас є розробка браслета для солдата, який сигналізує про занепад сил військового».

 

181126 Everest 2

 Оксен Лісовий на сцені Innovation Market

 

Вдається перехопити директора МАН, Оксена Васильовича Лісового. Питаємо, які ж враження від цьогорічної виставки: «Популярність «Майбутнього України» як виставки технічних розробок та інновацій школярів та учнів МАН росте. Охочих все більше, попри те, чи є якісь матеріальні заохочення, чи немає. От наприклад, був рік, коли в нас не було мецената, але популярність все одно зростає. Це говорить про те, що в людей є здорова зацікавленість в отриманні досвіду. І це найголовніше, насправді. Ще дуже добре, що поряд знаходиться промисловий форум, наші діти вчора відвідали його та спілкувалися із такими компаніями як, наприклад, «Мотор Січ». Це класно». На пропозицію створення наступного року окремої номінації для військової сфери Аксен Васильович відгукується схвально: «Окей. Ми на Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт акцентували увагу саме на розробках для ВПК, зробили окрему виставку, на яку запрошували секретаря РНБО України Олександра Турчинова. Тому ідея приймається, бо оборона – це один із важливих пріоритетів сьогодні для країни, і, я сподіваюся, що це вже назавжди».

 

Тому нам лише залишається почекати ще один рік – і ми сподіваємося, що юні винахідники повернуться з новими силами, ідеями та проектами.

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues