181126 GSHU 0Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив радіоперехоплення перемовин російського командування з екіпажами прикордонних кораблів, що відбувалися під час нападу на українські кораблі в Керченській протоці.

 

 

 

Повідомляється, що радіоперехоплення перемовин є фактологічним доказом цілеспрямованої агресивної ескалації ситуації у Чорному та Азовському морях відповідно до вказівок військового та військово-політичного керівництва Російської Федерації.

 

На запису чутно, як командир ПСКР «Дон» отримує вказівки від своїх керівників з наказами таранити українські кораблі, а згодом переслідувати їх під час спроби вийти з протоки.

 


За словами командира ПСКР «Дон» вони два рази таранили український рейдовий буксир «Яни Капу», користуючись тим, що в нього невелика швидкість. Всі спроби «навалитися» на маневрові МБАКи були невдалі.


Під час своїх маневрів «Дон» зіштовхнувся зі сторожовим кораблем «Ізумруд». Обидва зазнали значних пошкоджень.

 

181126 GSHU 1

ПСКР "Ізумруд" після зіткнення з ПСКР "Дон"


Також чутно, що саме з ПСКР «Ізумруд» вівся вогонь на ураження по МБАКу «Бердянськ», внаслідок чого катер було пошкоджено, а українські моряки отримали поранення.

 

Нагадаємо, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада у ц.р. вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь Азовського моря. Після цього спецпризначенці Росії захопили три українські кораблі, які були спочатку заблоковані, а потім обстріляні росіянами в Керченській протоці. При захваті кораблів було поранено 6 військових моряків ВМС.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues