181119 konferense Litva 0У столиці Литви м. Вільнюс 16 листопада 2018 року відбулася V міжнародна конференція «Тотальна оборона - чи вона все ще актуальна?». 

 

 

Про це повідомляє Defense Express.

 

Захід було організовано Литовським Союзом Стрільців, воєнізованою неприбутковою організацією, що підтримується державою та здійснює діяльність у трьох основних сферах: військова підготовка, спорт та культура.

 

Конференція проходила під патронатом президента Литовської Республіки пані Далі Грибаускайте, яка звернулася до учасників з відео-привітанням. У ході конференції відомі громадські діячі та, військові високопосадовці висвітили актуальні проблеми безпеки й оборони на глобальному, регіональному та державному рівнях.


Основним доповідачем з питань безпекової ситуації у світі, сучасних викликів і загроз був Егон Раммс – відставний німецький генерал, який має величезний досвід міжнародних військових місій. Остання посада генерала Раммса – командувач Командування об'єднаних сил НАТО у Бранссумі, Нідерланди.


Забезпечення регіональної безпеки висвітлювалося за участі заступника Міністра національної оборони Литви Гєрідімаса Єглінскаса та заступника директора аналітичної групи "Гібридна війна" Українського кризового медіацентру Любові Цибульської. Доповідь пані Цибульської «Досвід українських неурядових організацій у протидії дезінформації RU» була сприйнята учасниками конференції з великим інтересом і визнана корисною в контексті обов’язкової необхідності використання практичного українського досвіду у протидії головним загрозам сучасності, що походять від Російської Федерації.

 

181119 konferense Litva 0

Головнокомандувач литовських стрільців підполковник Гінтарас Корізна відкриває V міжнародну конференцію «Тотальна оборона - чи вона все ще актуальна?», що 16 листопада 2018 року пройшла у Вільнюсі, Литва / Фото: ЦДСК, Д. Коломоєць

 

Питання організації оборонної діяльності на рівні окремих держав було розглянуто на прикладі Фінляндії, Посол якої, пан Крістер Мікельссон, виступив з доповіддю та відповів на питання зацікавлених учасників конференції, та звичайно, Литви, яку представляли експерти державного рівня. Провідний науковець Військової академії Литви ім. Йонаса Жемайтиса, Ремігіус Жилінськас, презентував до уваги учасників доповідь “Загальна військова повинність - частина глобальної оборони: Сінгапур та Ізраїль, приклад для Литви”.


Defense Express на конференції представляли партнери, український «ЦДСК - Центр дослідження сучасних конфліктів» та литовський «NCODEC - National Code Centre of Excellence».

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues