181109 koaliciyaES 0У середу, 7 листопада, у Парижі було оголошено про створення коаліції європейських збройних сил, яка буде готова реагувати на будь-які виклики та кризи поблизу європейських кордонів.

 

 


Як повідомили в агентстві Reuters, очікується, що десятою країною, яка приєднається до цієї коаліції, стане Фінляндія.


За інформацією агентства, коаліція, яка має назву Європейська ініціатива втручання, набула офіційної форми в Парижі після декількох місяців переговорів з Німеччиною, яку Франція бачить центром коаліції.

 

Новина по темі: ПОРОШЕНКО, МЕРКЕЛЬ ТА МАКРОН ОБГОВОРИЛИ ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ МІНСЬКИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ З ОБОВ’ЯЗКОВИМ ЗАЛУЧЕННЯМ МИРОТВОРЦІВ

 

Президент Франції Еммануель Макрон запропонував ідею формування ініціативи понад рік тому, проте вона зустріла скептицизм з боку інших країн Європейського Союзу. Ідея збігалася з запуском знакового військового пакту ЄС (PESCO), спрямованого на сприяння спільних військових інвестицій.

 

Новина по темі: У ФРАНЦІЇ СТВОРИЛИ ВІЙСЬКОВИЙ ЦЕНТР ДАНИХ

 

Німеччина, Бельгія, Велика Британія, Данія, Естонія, Нідерланди, Іспанія і Португалія дали «зелене світло» ініціативі на чолі з французами. Передбачається, що члени коаліції співпрацюватимуть у сфері планування, аналізу нових військових і гуманітарних криз, а також можливих військових заходів у відповідь на ці кризи.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКА АРМІЯ УВІЙШЛА В ДЕСЯТКУ НАЙСИЛЬНІШИХ АРМІЙ ЄВРОПИ

 

«В умовах, коли загрози та потрясіння геополітичного або кліматичного характеру множаться, ініціатива повинна надіслати сигнал про те, що Європа готова, що Європа спроможна», - сказав офіційний представник міністерства оборони Франції.

 

Новина по темі: АНГЕЛА МЕРКЕЛЬ: «НІМЕЧЧИНА ВИСТУПАТИМЕ ЗА ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦІЙ ПРОТИ РФ»

 

За словами чиновника, ініціатива не «суперечить історичним оборонним зусиллям ЄС, а також НАТО». «Навпаки, вона тільки покращить взаємодію між залученими країнами», - сказав він.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues