181024 teh royuУ найближчому майбутньому робототехнічні системи будуть виконувати місію спільно та без контролю з боку військових, впевнені фахівці компанії.

 

 

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA) в рамках програми «Offensive Swarm-Enabled Tactics» (OFFSET) досліджує інструменти та методи управління та контролю над «роєм» з близько 250 автономних систем, повідомляється на офіційному сайті агентства. Така система зможе якнайкраще сканувати місцевість та надати інформацію про розташування підозрілих об’єктів чи ворожих сил. Наразі відбувається третій етап випробувань, де увагу зосереджено на аспектах комунікації в групі та аналізу тактичних рішень.

 

Мета третього етапу випробувань – збільшити варіативність тактичних рішень, доступних для користувача. Протягом цього етапу учасники мають використовувати наземні роботи та безпілотників для проведення спільних маневрів, наприклад, проаналізувати місцевість та виявити небезпеку в межах чотирьох міських кварталів протягом 1-2 годин. Серед концепцій, що будуть оцінюватися протягом третього етапу – інтуїтивно зрозумілі інтерактивні технології, голосові, жестові та сенсорні взаємодії. Це дозволить створити новий інтерфейс команд з поглибленою ситуаційною обізнаністю. Фахівці також досліджують методи автономного управління, що дозволяє динамічно рухатися та реагувати на загрози та перешкоди в умовах реального часу. Дослідники планують вивчити різні тактики, щоб з понад усіх виявити найбільш ефективні та перспективні.

 

Новина по темі: DARPA ІНІЦІЮЄ СТВОРЕННЯ ДРОНІВ, ЩО ЛІТАТИМУТЬ В ПЕЧЕРАХ ТА РОБИТИМУТЬ КАРТУВАННЯ МІСЦЕВОСТІ

 

Користувачі та інші розробники також можуть запропонувати власну тактику та відстежити її ефективність у тестовому форматі для визначення ефективності тих чи інших взаємодій.

 

Програма передбачає п’ять напрямків, у кожному з яких увагу зосереджено на вирішенні однієї-двох задач, таких як тактика, автономність «рою», керування «роєм», а також віртуальне та фізичне тестування систем. У підсумку кожен напрямок має різні перспективи, однак уся програма спрямована на забезпечення проривних рішень для дронів та роботів.

 

Участь у випробуваннях брали такі компанії як Raytheon, Northrop Grumman і Lockheed Martin, кожна з яких об’єдналася з академічним дослідницьким центром для спільного тестування запропонованих рішень. Як зазначають учасники програми, ці випробування нададуть поштовх розвитку теперішніх технологій та створення нових, що сприятимуть покращенню функціонування безпілотних систем автономно та у великих «роях».

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues