181016 neptun 0В цьому році відбудуться ще два випробувальні пуски нової української протикорабельної ракети «Нептун», розробленої київським КБ «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром». А остаточні випробування, як комплексу берегової охорони відбудуться на початку 2019 року.

 

 

 


Таку інформацію розкрив у інтерв’ю журналістам «Радіо Свобода Україна» командувач ВМС України Ігор Воронченко, під час відвідання міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2018», що проходила у Києві з 9 по 12 жовтня, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКА КРИЛАТА РАКЕТА «НЕПТУН» УСПІШНО УРАЗИЛА МОРСЬКУ ЦІЛЬ НА ВІДСТАНІ 100 КМ


«До кінця цього року будуть ще 2 пуски. І вже остаточно, як комплекс берегової проти корабельної (оборони), буде випробуваний десь кінець квітня – початок травня. Й паралельно ми готові відпрацьовувати всі питання стосовно розбудови корабельної платформи», - пояснив Ігор Воронченко.

 

181016 neptun 2

Кадри з інтерв’ю командувача ВМС України Ігоря Воронченко журналістам «Радіо Свобода Україна» у програмі «Донбас Реалії». (з) «Радіо Свобода Україна»


Нагадаємо, вперше вигляд нової протикорабельної крилатої ракети — як ключового елементу протикорабельного ракетного комплексу «Нептун», було продемонстровано на виставці «Зброя та безпека-2015». Перше відоме льотне випробування (так зване «броскове») вітчизняної ПКР відбулося 30 січня 2018 року. Тоді були відпрацьовані - вихід ракети з пускового контейнера (ТПК) на траєкторію польоту та робота стартового двигуна.

 

181016 neptun 5

Перші льотні випробування ПКР «Нептун» 30 січня 2018 року. (з) Олександр Турчинов


Друге льотне випробування сталося 17 серпня 2018 року на півдні Одеської області. Крім успішного відпрацювання роботи стартового двигуна, був запущений і маршовий. Повідомлялося, що ПКР пролетіла по заданій траєкторії близько 100 км. Під час всього випробувального польоту робота всіх систем ракети відстежувалася засобами телеметрії.

 


За загальну розробку комплексу відповідає КБ «Луч», основний двигун виробляє АТ «Мотор Січ», а значну частину вузлів та агрегатів ПКР - Жулянський машинобудівний завод «ВІЗАР». За розробку головки самонаведення відповідає ТОВ «Радіонікс». Також до розробки «Нептуна» залучені й інші підприємства оборонно-промислового комплексу України.

 

181016 neptun 1

Кадри із відеосюжету «Нова високоточна українська зброя б'є в ціль / Донбас Реалії». (з) «Радіо Свобода Україна»


Очікується, що нова ПКР буде здатна вражати морські цілі на відстані до 300 км. Проте повідомлялося, що за допомогою цих крилатих ракет, можуть також бути атаковані й наземні об'єкти.

 

Новина по темі: «КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» У КІНЦІ 2018 РОКУ ЗАКЛАДЕ ПЕРШИЙ КОРПУС НОВОГО РАКЕТНОГО КАТЕРА ДЛЯ ЗСУ (ФОТО ТА ВІДЕО)

 

У 2016 році було озвучено про ймовірну розробку трьох модифікацій ракетного комплексу «Нептун»: корабельного, наземного і повітряного базування. Станом на цей час проходить випробування наземний варіант комплексу. Проте, під час виставки «Зброя та Безпека-2018», представники Заводу «Кузня на Рибальському» повідомили, що в кінці поточного року збираються закласти перший корпус нового ракетного катера «Лань», основною зброєю якого мають стати 8 ПРК «Нептун» морського базування.

 

181012 Lan 2

Макет ракетного катера «Лань» від ПРАТ «Завод «Кузня на Рибальському» на виставці «Зброя та Безпека-2018.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues