170927 vespaВ рамках третьої міжнародної виставки оборонної промисловості ADEX-2018, ПАТ «Завод кузня на Рибальському» презентувало проект нового швидкохідного ракетного катеру «Веспа». Про це повідомив кореспондент Defense Express.


РК «Веспа» призначений для знищення бойових кораблів, транспортів і десантних засобів противника як самостійно, так і у взаємодії з ударними силами флоту.


Катер має довжину 64,46 м, а ширину – 9,6 м. Осадка з гвинтами складає 3,65 м. Повна водотоннажність катеру становить 640 тон. Максимальна швидкість - 40 вузлів.


«Веспа» здатна автономно перебувати в морі впродовж 10 діб. При цьому максимальна чисельність персоналу катеру складає 38 (+6) осіб.
Енергетична установка має загальну потужність 19640 кВт для типу двигуна CODAD (комбінований дизельний) та 22500 кВт для CODAG (комбінований дизель-газотурбінний).

 

170927 vespa

 

Основним озброєнням катеру є 8 ПКР «Нептун» українського виробництва (хоча допускається встановлення будь-яких інших протикорабельних ракет в залежності від вимог замовника), ЗРК «Арбалет-К», також вітчизняного виробництва, артилерійська установка АК-176 в носовій частині та дві артустновки АК-630 на кормі. Також до складу озброєння входять 16 переносних ЗРК «Ігла» та два кулемети калібру 12,7 мм.


Проект розроблений фахівцями ПАТ «Завод кузня на Рибальському» спеціально для потреб потенційних споживачів у Каспійському регіоні.

 

Виставка ADEX-2018 проходить в період 25-27 вересня 2018 року в Баку (Азербайджанська Республіка) на території виставкового комплексу «Баку Експо Центр». Традиційно проводиться за ініціативи Міністерства Оборонної промисловості (МОП) Азербайджанської Республіки та за підтримки Міністерства оборони країни. Організатором заходу виступає місцева компанія «Caspian Event Organisers».

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues