180920 Challenger2 0Компанія BAE Systems представила фінальну версію вдосконаленого британського танка Challenger 2 Life Extension Project (LEP). Демонстратор танка Black Night («Темна ніч») був показаний на виставці Defence Vehicle Dynamics (DVD) 2018, що проходить в ці дні на полігоні Мілбрук (Бедфордшір).

 

 


Окрім BAE Systems, в роботі над оновленим танком взяли участь і інші відомі виробники озброєнь зі світовим ім'ям. Так, Black Night оснащується рядом передових розробок таких компаній як Leonardo, General Dynamics, IMI Systems, Safran та інші.


Одним з основних поліпшень Challenger 2 стало його оснащення новітньою системою активного захисту (APS). Ізраїльський комплекс IMI Iron Fist здатний за допомогою радарів виявляти небезпечні для танка снаряди й ракети та знищувати їх в автоматичному режимі.

 

180920 Challenger2 5

Башта танка Challenger 2 Black Night. Добре видно нові приціли та систему IMI Iron Fist (зверху по боках). Виставка DVD- 2018 (з) Defence Photography

 

Також значним кроком вперед стала повністю перероблена СУО машини. На даху модернізованого танка встановлюється новий панорамний приціл командира типу PASEO від французької компанії Safran, а навідникові тепер пропонується використовувати комплекс оптико-електронної апаратури від італійської компанії Leonardo, що включає всі необхідні прилади для роботи вдень і вночі. Автори нового проекту не забули й про водія. Для роботи в темний час доби він тепер використовує прилад Leonardo DNVS 4.

 

180920 Challenger2 1

Демонстратор танка Black Night від BAE Systems у цеху. Фото Janes.com


Також Challenger 2 Black Night отримав ще ряд допоміжних датчиків і систем, які при спільному використанні дозволять танку ефективно воювати в будь-який час доби та при будь-якій погоді, що істотно збільшить приріст основних бойових характеристик машини. При цьому, система управління вогнем пов'язана із засобами зв'язку, що забезпечують прийняття і передачу цілевказівки. Завдяки цьому оновлений танк зможе ефективніше взаємодіяти з іншими бойовими машинами та командуванням.

 

180920 Challenger2 3

Демонстратор танка Challenger 2 Black Night на виставці DVD- 2018. Фото: BAE Systems Land

 

Були поліпшені й ходові можливості Challenger 2. Бойова машина отримала нову систему керування силовою установкою, що оптимізує витрату палива і навантаження на агрегати. Очікується, що це трохи збільшить рухливість танка на різній місцевості, а також призведе до зростання запасу ходу і міжремонтного ресурсу.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКИЙ Т-72АМТ БІЛЬШ ЦІКАВИТЬ В'ЄТНАМЦІВ НІЖ РОСІЙСЬКИЙ Т-72Б3 ТА Т-72Б1«БІЛИЙ ОРЕЛ»


Заселений простір танка та його оснащення доопрацьовано в бік поліпшення ергономіки. Відповідно до задуму організацій-розробників, це повинно полегшити тривалу бойову роботу екіпажу в тих чи інших умовах. Заявлена можливість виконання місії типу «мисливець-вбивця» протягом доби без необхідності покидання танка. Для цього використовуються всепогодна вседобова оптика, кліматичні системи, ергономічні робочі місця, запас провізії та інше.

 

180920 Challenger2 4

Демонстратор танка Challenger 2 Black Night на виставці DVD- 2018. Фото: BAE Systems Land


Варто відзначити, що, не дивлячись на модернізацію, вага нової машини не збільшилася. Також одним з плюсів розробки є часткова уніфікація з перспективним сімейством бойових броньованих машин Ajax, що створюються в даний час для британської армії. Стверджується, що така уніфікація дасть ряд очевидних плюсів виробничого та експлуатаційного характеру, а крім того, спростить підготовку армійських екіпажів.

 

Новина по темі: КОНКУРС НА КРАЩИЙ ТАНКОВИЙ ВЗВОД ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2018 - ФІНАЛ (ФОТО ТА ВІДЕО)


Нагадаємо, Challenger 2 був розроблений в 80-і роки компанією Vickers Defence Systems, яка згодом стала частиною BAE Systems. У 2013 році командування армії Великобританії запустило програму LEP (Life Extension Programme), метою якої є створення нового проекту ремонту та модернізації наявної бронетехніки. Згідно з планами воєначальників, протягом декількох наступних років промисловість повинна була створити комплекс заходів з оновлення серійного танка, які дозволили б продовжувати експлуатацію техніки у 2025-35 роках.

 

180920 Challenger2 2

Серійний британський танк Challenger Mk 2

 

Остаточно всі вимоги по програмі були сформовані у 2016 році. У тендері беруть участь два проекти - перший від британської BAE Systems, а другу версію розробляє німецька Rheinmetall. На поточний етап програми виділяється фінансування в розмірі 53 млн фунтів стерлінгів. Безпосередньо на проведення робіт два консорціуму отримали по 23 мільйони. Решта коштів є резервними й буде використовуватися при необхідності.

 

Публікація по темі: НЕЗАБАРОМ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖНАРОДНА ОБОРОННА ВИСТАВКА ADEX 2018

 

У 2019 міністерство оборони має намір провести порівняльні випробування двох машин (прототип від Rheinmetall поки не був представлений) і визначити, який із запропонованих проектів слід доводити до виробництва. Уже в наступному році передбачається укласти контракт на масову модернізацію техніки зі стройових частин.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues