180914 zvyazokМікрофон, що кріпиться до задньої частини зубів та передає звук через кістку верхньої щелепи до слухових нервів.

 

Пентагон підписав договір на суму близько $10 млн з компанією Molar Mic Sonitus Technologies на створення «невидимого» обладнання зв’язку, повідомляє Defence One.

 

Molar Mic – невеликий девайс, що кріпиться до задньої частини зубів та є одночасно і мікрофоном, і динаміком. Це дозволяє користувачеві передавати та отримувати інформацію без жодного видимого пристрою. Вхідний звук передається через кістку верхньої щелепи до слухових нервів. Вихідний звук надсилається на радіопередавач на шиї, а потім на інший прихований радіопристрій, звідки інформацію можна відправити в будь-яке інше місце.

 

«Ви отримаєте той самий тип інформації, що чує людське вухо, однак пристрій для цього використовує новий шлях – через кістку до слухового нерва. Здатність розуміти розмови, що передаються саме таким чином, поліпшується з практикою. Мозок адаптується протягом трьох тижнів, однак частину інформації можна розрізнити й після першого користування», – розповідає головний виконавчий директор компанії-розробника Пітер Хадрович.

 

Спершу компанія отримала фінансування від In-Q-Tel, некомерційного інвестиційного підрозділу ЦРУ з метою розробки концепції приладу. Невідомо, чи використовували оператори ЦРУ цей пристрій для власних цілей, однак Molar Mic вже був випробуваний в реальних бойових умовах, а також допомагав у рятувальних операціях.

 

Зазначається, що пристрій також використовували льотчики, що перебували на Близькому Сході. І хоча вони не користувалися ним безпосередньо під час місій, вони тестували його в умовах, наближених до бойових, а розробники отримували зворотний зв’язок від військових. Представник компанії зазначає, що 14 місяців тестування приладу мали вирішальне значення для подальшого вдосконалення продукту.

 

Публікація по темі: СВЯЗЬ, КАК ОБЪЕКТ НАПАДЕНИЯ ВРАГА

 

У 2017 році ці прилади стали у пригоді в рятувальних операціях під час урагану Харві. Льотчики залишилися задоволеними тим, як ці прилади допомагали діяти в складних умовах та за наявності великої кількості зовнішніх шумів. Наприклад, рятівник стоїть у глибокій воді, намагаючись підняти цивільне населення у вертоліт вище. Він не зміг би спілкуватися з начальником екіпажу чи пілотом, якби не мав цього пристрою.

 

Ця технологія має широкий потенціал для здійснення процесу комунікації між операторами та їх командуванням, дозволяючи вчасно з’ясовувати обстановку на полі бою або ж дізнаватися про стан здоров’я чи поранення солдатів. Технологія дещо схожа на Bluetooth та шифрується, однак вона більш складна для виявлення ворожими силами.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues