180914 lazerdronЛазерна зброя має знищувати міжконтинентальні балістичні ракети, а безпілотник здатен перебувати в повітрі без дозаправки до 36 годин та нести зброю з усім супутнім обладнанням.

 

Компанії Lockheed Martin, General Atomics та Boeing отримають додаткове інвестування на розробку лазерної зброї для безпілотників, що будуть знешкоджувати міжконтинентальні балістичні ракети. Про це цього тижня оголосило Агентство протиракетної оборони, повідомляє Fox News. Загальна вартість контрактів склала понад $70 млн.

 

У минулому році всі три компанії вже отримали фінансування в розмірі $31,7 млн на початковий етап розробки лазерної зброї під назвою Low Power Laser Demonstrator (LPLD).

 

Повідомляється, що ця зброя має знищувати балістичні ракети на їх початковій траєкторії польоту. Після виявлення запуску оснащений лазером безпілотник знешкоджує ракети щойно вони залишили стартовий майданчик.

 

Новина по темі: КИТАЙ РОЗРОБЛЯЄ НОВУ ПРОТИДРОНОВУ ЛАЗЕРНУ ЗБРОЮ

 

Сучасні міжконтинентальні балістичні ракети зазвичай мають декілька самокерованих боєголовок і кожна має окремий ядерний заряд, тому ракета може вдарити по кількох незалежних цілях. Перевага знищення ракет одразу після їх запуску в тому, що це відбувається до того, як ракета випускає боєголовки, що значно полегшує задачу. Однак варто враховувати те, що супротивник може запускати власні ракети-«приманки», щоб відволікти безпілотник зі зброєю від основної цілі, або ж просто знешкодити його.

 

Тому щоб виконати таку місію, безпілотники повинні мати достатньо можливостей аби долетіти до стартового майданчика. У MDA розраховують на створення або модернізацію вже наявного безпілотника, що буде достатньо витривалим, зможе літати на висоті понад 10 км, а також виконувати місію протягом 36 годин без посадки чи дозаправки. Вони матимуть досить високу швидкість та патрулюватимуть щонайменше 3000 км до цілі.

 

Цей дрон має нести вагу щонайменше 5600 кг. Це ключова вимога MDA, адже лазер вимагає потужної генерації енергії. Також близько 2,5 кг важить оптична система для зброї. Ще одна важлива деталь – компанії мають запропонувати рішення безпілотника, що буде здатен фокусувати та тримати лазерний промінь на цілі з урахуванням вібрації самого безпілотника.

 

Потужність лазерної зброї має становити щонайменше 140 кВт, однак деякі джерела уточнюють, що розробники почнуть поетапне збільшення цього показника, тому вже у 2021 році MDA планує отримати прототип потужністю 500 кВт, а ще через два роки – збільшити її вдвічі – до 1 МВт. Таким чином, вже за три роки MDA матиме досить потужну зброю для знищення ворожих міжконтинентальних балістичних ракет.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues