180823 ptrk 2Сьогодні, 23 серпня, Президент України вручив військовим сертифікати на сучасні українські ПТРК «Стугна-П», та легкий ПТРК «Корсар».

 

Церемонія вручення відбулася на Михайлівській площі у Києві, під час відкриття виставки сучасного озброєння та військової техніки Збройних сил України та інших військових формувань.

 

 

«Прямо зараз я вручатиму сертифікати на протитанкові комплекси «Стугна» та «Корсар», - сказав Петро Порошенко після промови.

 

Новина по темі: ЗСУ ОТРИМАЛИ ПАРТІЮ ВІТЧИЗНЯНИХ ПТКР

 

Президент висловив жаль, що цього виду озброєнь у ЗСУ не було на початку війни, у 2014 році. А також розповів про переваги вітчизняного озброєння над закордонними зразками. Зокрема, однією з таких переваг є значно менша вартість українських ПТРК.

 

180823 ptrk 0

 

Протитанкові комплекси отримали представники практично всіх родів військ – артилеристі (356 навчальний артилерійський полк Сухопутних військ), морська піхота (36 ОБрМП), десантники (79 ОДШБр) та спецпризначенці (140 центр ССО). Також Голова Держави повідомив, що незабаром підрозділи ССО отримають ще 70 таких ПТРК.

 

Новина по темі: ПТРК «СТУГНА-П» - ВПЕРШЕ НА ЗМАГАННЯХ АРТИЛЕРИСТІВ. ВІДЕО


«Ці комплекси вже дуже добре зарекомендували себе в боях, вони зменшують ризик ураження операторів противником завдяки можливості розміщення пускової установки на дуже безпечній відстані від можливого місця ураження противником», - розповів Петро Порошенко.

 

180823 ptrk 3

 

Нагадаємо, що ПТРК «Стугна-П» та «Корсар» розроблені київським КБ «Луч». «Стугна-П» була прийнята на озброєння ЗСУ ще в 2011 році, але до війни на Донбасі була практично відсутня у військових. Вона здатна знищити практично будь яку ціль на відстані до 5,5 км. Тандемна кумулятивна бойова частина ПТУР здатна пробивати до 1100 мм броні. Комплексом можливо керувати дистанційно, а встановлений сучасний тепловізор дозволяє використовувати ПТРК в нічний час.

 

180823 ptrk 1

 

Легкий протитанковий ракетний комплекс «Корсар» був прийнятій на озброєння у 2017 році. Дальність стрільби ПТРК — до 2.5 км, ракета, що летить по лазерному променю, керована. Ракети комплексу (як й ПТУР «Стугни-П») мають високу завадозахищеність від впливу активних перешкод.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues