180820 unifier 020 серпня в Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення ЗС України (м.Кам’янець-Подільський) відбулась церемонія передачі Програми підготовки спеціалістів зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв від команди навчально-тренувальної місії операції «UNIFIER» Збройних Сил Канади до військовослужбовців Центру розмінування.

 

 

Відтепер підготовка фахівців зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв відповідно до стандартів країн-членів НАТО, повністю буде здійснюватись українськими військовими саперами. У той же час, канадські інструктори продовжать своє перебування в Центрі розмінування, але вже в ролі консультантів та спостерігачів. 

 

180820 unifier 1

 

В урочистих заходах передачі Програми взяли участь начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков, командир навчально-тренувальної місії операції «UNIFIER» підполковник Фрейзер Олд, офіцер з питань зв’язків та взаємодії від Командування об’єднаними операціями Канади при Європейському командуванні полковник Фостер.

 

Новина по темі: ЕКСПЕРТИ НАТО ВІДВІДАЛИ НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ВСП ЗС УКРАЇНИ У ЛЬВОВІ

 

— Ми чимало навчилися у наших канадських колег, а головне ми стали справжніми друзями. Підсумовуючи нашу співпрацю я з впевненістю можу сказати, що знання та професійні навички, яких ми набули під час проведення курсів, допоможуть не лише нашим військовослужбовцям при виконанні бойових завдань, а й врятують від вибухонебезпечних предметів цивільних мешканців найгарячіших точок України та світу, — зазначив у своїй промові начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков.

 

180820 unifier 2

 

Полковник Володимир Родіков подякував іноземним колегам, уряду Канади та всьому канадському народу за ту величезну підтримку та всебічну допомогу, яку Канада надає Україні для стримування військової агресії з боку Російської Федерації.

 

В свою чергу іноземні гості подякували українським саперам за високу вмотивованість та професійний підхід до навчань, а також висловили сподівання, що передача повноважень процесу підготовки фахівців з протидії саморобним вибуховим пристроям стане запорукою нових звершень колективу українських саперів.

 

180820 unifier 3

 

Довідка. В рамках навчально-тренувальної місії операції «UNIFIER», що є місією Збройних Сил Канади для підтримки сил безпеки в Україні, контингент 2-ї Об’єднаної оперативно-тактичної групи, з вересня 2015 року здійснює підготовку військовослужбовців Збройних Сил України навичкам оператора та помічника оператора зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв.

 

Всього за цей час підготовлено 345 військовослужбовців.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues