180817 radar36 0Сьогодні, у п’ятницю 17 серпня, відбулася церемонія передачі двох контрбатарейних радарів AN/TPQ-36 Firefinde ЗСУ. В заході взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні пані Марі Йованович та Генерал армії України Віктор Муженко.

 

 

Під час церемонії, пані Посол підкреслила, що уряд США передав ЗСУ вже 11 таких РЛС. А всього, з 2014 року, Україні було виділено військової допомоги на суму більш як 1 млрд. доларів. Зазначимо, що в цю суму входять усі витрати, включаючи й гроші, які пішли як платня американським підприємствам, наприклад на модернізацію патрульних катерів Islands та кошти які ще не витрачені.

180817 radar36 2

 

Своєю чергою Віктор Муженко подякував народу та Уряду Сполучених Штатів Америки за військово-технічну допомогу та надання українській стороні двох контрбатарейних радарів.

 

«Від імені українських воїнів, які зараз виконують бойові завдання в районі проведення ООС та від себе особисто, хотів би подякувати Вам, у Вашій особі Уряду США та усьому американському народові за передану чергову партію військового обладнання, яке допоможе Збройним Силам України у боротьбі з агресором і, впевнений, збереже немало життів», - наголосив генерал армії України Віктор Муженко.

 

180817 radar36 1

 

Нагадаємо, рухома радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби типу “AN/TPQ” призначена для автоматичного визначення місця розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. Одночасно може обробляти ведення вогню з декількох місць до 10 різних видів зброї та визначати позиції після виявлення першого пострілу. Для останньої модифікації станції виявлення артилерійських позицій супротивника заявляється: ефективна дальність визначення позицій артилерії - до 15 км, РСЗВ - до 24 км, а мінометів - до 18 км.


«Україна стала першою країною, якій Сполучені Штати надали дозвіл обслуговувати та ремонтувати такі радари. Це ще раз підкреслює, що військовослужбовці Збройні Сил України спроможні користуватися високотехнологічною зброєю», – додав Віктор Муженко.

 

Новина по темі: НА ПАРАДІ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНЦЯМ ВПЕРШЕ ПОКАЖУТЬ КОНТРБАТАРЕЙНІ РЛС AN/TPQ-49 ТА AN/TPQ-36

 

Також він додав що з 2014 року американська сторона, в рамках контракту на міжнародну технічну допомогу, передала Збройним Силам України понад три десятки таких станцій (включаючи й менш потужні та мобільні AN/TPQ-49) контрбатарейної боротьби різних модифікацій.

 

180817 radar36 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues