180607 QATAR 0Північноатлантичний альянс відхилив намір Катару стати його членом. В НАТО пояснили, що приєднатися до нього можуть лише європейські країни.

 

У середу, 6 червня, речник НАТО заявив, що окрім членів-засновників США та Канади, НАТО відкритий лише для європейських країн, передає Deutsche Welle з посиланням на AFP.


Ця норма була врегульована Північноатлантичним договором 1949 року. У статті 10 йдеться про те, що члени НАТО можуть запросити "будь-яку іншу європейську державу" приєднатися до Альянсу, якщо вона відповідає необхідним умовам. Одночасно в НАТО заявили, що вважають Катар "важливим та старим" партнером Альянсу.

 

Новина по темі: «ПИТАННЯ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО БУДЕ РОЗГЛЯНУТО ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КИЄВОМ ОБОРОННОЇ РЕФОРМИ», — ЄНС СТОЛТЕНБЕРҐ

 

Напередодні Катар заявив, що хоче стати повноправним членом НАТО. Міністр оборони країни Халід Бен Мохамед Аль-Аттія зазначив, що Катар вже є "важливим союзником" альянсу та запропонував країну як базу для підрозділів НАТО або інших військових об'єктів. Міністр також відзначив, що Катар є однією із найважливіших країн у регіоні в тому, що стосується питання якості зброї.

 

На даний момент до Північноатлантичного альянсу, заснованого в квітні 1949 року, входять 29 країн. У 2017 році країни НАТО в середньому збільшили видатки на оборону порівняно з попереднім роком на 2,25 відсотка.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues