180523 gb ai 0Великобританія відкриє передовий центр розробок технологій штучного інтелекту, діяльність якого буде спрямована на підвищення рівня безпеки та обороноздатності країни. Нова структура буде створена на базі військової науково-технічної лабораторії в британському місті Портон-Даун.

 

 

Про це 22 травня повідомило Міноборони Сполученого Королівства, передає ІА "Оборонно-промисловий кур'єр".

 

За даними відомства, завдання центру — поліпшити і прискорити процеси впровадження і розвитку технологій штучного інтелекту в військовій сфері. Основними напрямками діяльності стануть розробки в сферах безпілотної військової техніки, протидії інформаційній війні, кіберзахисту, а також систем сприяння командному складу в прийнятті рішень.

 

Про створення нового центру оголосив міністр оборони Сполученого Королівства Гевін Вільямсон на зустрічі наукових фахівців і військових експертів з США і Великобританії. «Сьогоднішня зустріч наукових і військових фахівців з обох сторін Атлантики спонукає наші найвидатніші уми розвивати нові можливості в усьому: від штучного інтелекту і автономного зброї до передових розробок в галузі кібернетики та робототехніки», — заявив він.

 

Публікація по темі: ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ПІДКОРЮЄ ТЕМРЯВУ

 

У міноборони також відзначають, що Сполучене Королівство вже витратило £ 800 млн на розвиток різних технологічних інновацій для боротьби з потенційними загрозами безпеці країни.

 

Тим часом, за даними ЗМІ, чисельність британської армії в даний час скоротилася до мінімуму з часів Першої світової війни через проблеми зі здоров’ям військовослужбовців і недостатнього набору. У повній бойовій готовності зараз знаходяться лише близько 60 тис. чоловік, що менше, ніж в арміях Іспанії та Польщі.

 

Однак і подібна ситуація, згідно з інформацією оборонного відомства, не заважає Сполученому Королівству виконувати міжнародні зобов’язання. Підрозділи британських ВС беруть участь зараз в 25 операціях в 30 країнах, в тому числі на Україні, в Іраку, Кенії, Тунісі, Кіпрі та Афганістані.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues