180517 dolphins 0Після анексії Криму бойові дельфіни, що належали Військово-морським Силам ЗСУ України та знаходилися в Севастополі, не підкорилися російським окупантам, відмовилися від їжі і загинули від голоду.

 

 

Про це в коментарі OBOZREVATEL.UA розповів постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабин.

"З тваринами пов'язана дуже сумна історія, яку мені розповідали", - повідомив він.

 

За словами Бабина, "дресировані ВМС в Севастополі дельфіни контактували зі своїми тренерами через спеціальні свистки. Росіяни отримали ці свистки і все інше спеціальне майно відповідної військової частини, але дресировані тварини відмовилися не тільки взаємодіяти з новими російськими тренерами, але відмовилися від їжі і через певний проміжок часу загинули".

 

180517 dolphins 1

Дельфін, навчений пошуку та маркуванню морських донних мін

 

"Дуже сумно, що вкрай багато українських військових, які в 2014 році дислокувалися в Криму, поставилися до питання присяги і вірності прапору значно гірше, ніж ці дельфіни", - підкреслив постпред президента.

 

Він також розповів про те, що станом на 2018 рік Військово-морськими Силами ВСУ не ведеться ніяка практична або науково-дослідна робота з використання морських ссавців. "Військові частини, які займалися цим, вийшли з окупованого Криму без майна і тварин", - уточнив Бабин.


Як писав OBOZREVATEL.UA, у вересні 2014 року так званий в.о. губернатора Севастополя Сергій Меняйло заявив про те, що кримський державний океанаріум, де проходять підготовку бойові дельфіни, повністю підпорядкований Міноборони Росії. 

 

Науково-дослідний центр Збройних Сил України Державний океанаріум дислокувався в Козачій бухті Севастополя. Після анексії Криму Росією у 2014 році його перевели до Одеси.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues