180507 presid 0Україна сподівається на тісне співробітництво Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки у питанні запровадження миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй у окупованій частині Донецької та Луганської областей, - зазначив Президент Петро Порошенко.

 

 

Про це він заявив у інтерв’ю німецькому виданню «Фокус», відповідаючи на питання, чого він очікує від зустрічі з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Президентом Франції Еммануелем Макроном, яка відбудеться 10 травня у Аахені.

 

«Канцлер відіграла надважливу роль у боротьбі за нашу незалежність і підтримувала нас у важкі часи. Обидва лідери щойно відвідали Сполучені Штати, і я сподіваюся на тісну співпрацю США з ЄС у питанні створення миротворчої місії ООН, а також кращу координацію у питанні санкцій», - сказав Глава держави.

 

«Вони (санкції - ред.) – важливий важіль, який змусить Росію сісти за стіл переговорів і перейти до виконання Мінських домовленостей», - наголосив Петро Порошенко.

 

Він висловив тверде переконання, що у питанні встановлення миру в Україні та відновлення її територіальної цілісності «справді потрібен прорив». «Цю мету допомогла б виконати миротворча місія, яка б утворила необхідне безпекове середовище, аби сприяти проведенню вільних і чесних виборів на сході України. І, будь ласка, Росія, ми нічого неправильного від вас не вимагаємо, але поверніться до цивілізованого діалогу і відведіть свої війська», - підкреслив Президент.

 

На запитання видання чи очікуються нові пропозиції від президента Росії після його переобрання на посаду задля врегулювання ситуації на Донбасі, Глава Української держави сказав: «Це – дивна точка зору. Якщо Путін постійно обіцяє речі, яких не виконує, навіщо чекати на нову пропозицію?».

 

Петро Порошенко також зазначив, що Україна більше не довіряє Росії.

 

Щодо того, чи сподівається Україна на ще більшу підтримку з боку Сполучених Штатів після отримання від США, зокрема ракетних систем «Джейвелін», у тому числі за допомогою налаштованих проти Росії американських урядовців, Президент зазначив: «Джон Болтон (радник Президента США з питань національної безпеки - ред.) і Весс Мітчел (помічник Держсекретаря США - ред.) не є антиросійськими, вони є проамериканськими політиками. І вони прагнуть миру. Як і новий міністр закордонних справ, вони виступають за відправку миротворчої місії ООН. Крім того, ми говоримо про оборонну зброю. Ми абсолютно точно не нападатимемо на Росію, але користуватимемось будь-якою можливістю задля власного захисту».

 

Публікація по темі: ІНТЕРВ’Ю МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ СТЕПАНА ПОЛТОРАКА ЖУРНАЛІСТАМ ВВС NEWS УКРАЇНА

 

Глава держави також додав, що в першу чергу прагне миру в Україні та її розвитку. «Я – Президент миру. Я мрію про мир. Ми чудово можемо розвивати свою країну, якби не війна. Ми втратили 25 % власного промислового потенціалу на Донбасі. 6% нашого ВВП витрачаємо на військово-оборонну сферу. З боку Росії на нас поширено повне ембарго. Частка РФ в українському експорті скоротилась з 33 до 9 відсотків, тепер вона складається лише з транзиту газу і продукції енергетичного комплексу»,- сказав Петро Порошенко.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues