180427 mriya 0Українське ДП "Антонов" здатне повністю забезпечити потреби країн НАТО у стратегічних перевезеннях й після виходу російського учасника з програми SALIS. Для підтвердження і демонстрації цього було ухвалено рішення привезти Ан-225 "Мрія" на авіасалон ILA-2018, який проходить 25-29 квітня у Берліні.

 

 

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив комерційний директор авіакомпанії "Авіалінії Антонова" Андрій Благовісний.

 

"З'явилися висловлювання, що без участі російської сторони НАТО і ЄС залишаться без літакового ресурсу для стратегічних перевезень. Ми ж хотіли своєю участю, присутністю унікального літака Ан-225 продемонструвати можливості української компанії "Антонов" у стратегічних перевезеннях і підтвердити нашим партнерам - країнам-учасницям програми SALIS (Strategic Airlift International Solution), що ми готові повністю забезпечити потреби НАТО і ЄС в стратегічних перевезення літаками Ан-124 і Ан-225 і це гарантуємо", - сказав Благовісний.

 

180427 mriya 2

"Антонов" на ILA-2018 в Берліні / Фото: Ольга Танасійчук. Укрінформ

 

У компанії в наявності 7 літаків Ан-124 "Руслан", включаючи модернізовані з вантажопідйомністю до 150 т, а також Ан-225 "Мрія" з вантажопідйомністю до 250 т і Ан-22 "Антей" з вантажопідйомністю до 60 т, які можуть бути активовані для цієї програми. За умовами поточного контракту, компанія, що бере участь у програмі, має надати 1 літак Ан-124 на постійній основі плюс ще до двох таких літаків у разі їх активації. Таким чином, всього програма передбачає використання до 6 літаків Ан-124. При цьому, згадує комерційний директор, за 11 років роботи за програмою SALIS така ситуація була всього один раз.

 

180427 mriya 3

"Антонов" на ILA-2018 в Берліні / Фото: Ольга Танасійчук. Укрінформ

 

Тепер завдання антоновців – переконати партнерів із країн НАТО, що Україна може забезпечити гарантований доступ до необхідної кількості літаків Ан-124 із забезпеченням безболісного переходу на таку розширену форму співпраці за програмою SALIS.

 

180427 mriya 1

"Антонов" на ILA-2018 в Берліні / Фото: Ольга Танасійчук. Укрінформ


У ході виставки плануються зустрічі з представниками Бундестагу і Міноборони ФРН, інших країн альянсу і ЄС із тим, щоб у діалозі пояснити пропозицію "Антонова", відповісти на запитання і прийти до продовження співпраці в розширеному форматі.

 

Раніше цього тижня Бундесвер заявив про готовність продовжити з українським держпідприємством "Антонов" контракт на використання літаків в 2019-2021 роках.

 

Новина по темі: МІНОБОРОНИ НІМЕЧЧИНИ ПЛАНУЄ УКЛАСТИ НОВИЙ КОНТРАКТ З "АНТОНОВИМ"

 

Як повідомлялося, група "Волга-Дніпро" заявила, що не буде продовжувати участь у програмі SALIS з перевезення вантажів для НАТО. Поточний контракт з альянсом діє до кінця цього року.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues