13042018 Богдан 1На автоскладальному заводі №2 компанії «Богдан моторс» 12 квітня 2018 року відбулася презентація нового багатоцільового позашляховика «Богдан 2351» для представників вітчизняних ЗМІ.

 


До уваги журналістів було представлено новий військовий автомобіль «Богдан 2351» – уніфікований багатоцільовий позашляховик, який призначений замінити морально і технічно застарілий УАЗ на усіх без винятку ділянках армійської служби. Нова машина має більш потужний двигун потужністю 143 к/с, вищу максимальну швидкість та вантажопідйомність. На перспективу, «Богдан 2351» - це готова платформа для перетворення на легкий автомобіль вогневої підтримки, з можливістю розвитку у модифікації для військових зв'язківців, саперів, радіаційної і хімічної розвідки та аеророзвідки.

13042018 Богдан
Коментуючи можливості нової машини, комерційний директор підприємства Ігор Осадчий зазначив: «Автомобіль призначений для перевезення особового складу, пересування командирів частин та підрозділів. Окрім особового складу автомобіль може перевозити невеликий вантаж, ПММ або боєкомплект. Вантажне відділення автомобіля саме для цього і призначене. Вантажопідйомність автомобіля складає 1000 кг».

 

13042018 Богдан 6
За словами І.Осадчого, автомобіль вдало пройшов визначальні відомчі випробування та допущений до експлуатації в ЗСУ.


Технічний директор підприємства Владислав Іллєнко повідомив, що задовго до розробки «Богдан 2351», його цивільний прототип, повнопривідний Great Wall Wingle 5 doublecab, тестово експлуатувався у одному з спеціальних підрозділів ЗСУ і, не отримавши технічних проблем, пройшов у районах проведення АТО понад 60 тисяч км.

 

13042018 Богдан 4
«На вимогу військових було суттєво доопрацьовано підвіску автомобіля із застосуванням посилених ресор та амортизаторів. До комплектації автомобіля додано шини з малюнком спеціальної конфігурації для полегшення пересування по місцевості зі складними грунтами. Панель приладів устаткована додатковим вимикачем освітлювальних приладів, що дозволяє працювати в режимі світломаскування. Також забезпечена можливість буксування причепа чи іншого транспортного засобу вагою до 1,5 тони, а якщо він обладнаний додатковими гальмами – то і до 3 тон», - розповів Іллєнко.

13042018 Богдан5
Ігор Осадчий у свою чергу наголосив, що процес виготовлення нового позашляховика має п'ятиступеневий контроль якості, що його запроваджено на підприємстві. «Це, насамперед, кількаразовий контроль, реалізований на самому виробництві, це контроль з боку військового представництва, це випробування, це робота з експлуатантами», - повідомив І.Осадчий.


У добрих ходових та експлуатаційних якостях багатоцільового позашляховика представники медіа мали змогу переконатися на власному досвіді під час тестових заїздів на пересіченій місцевості. «Богдан 2351» легко долав круті підйоми та спуски, однаково впевнено рухався лісовою дорогою та бездоріжжям зі складним рельєфом та грунтами.


Незабаром розпочнеться постачання першої партії нових позашляховиків до Збройних Сил України, де впродовж кількох років гостро відчувається нестача автомобілів саме такого типу та призначення.

13042018 Богдан 2
Нагадаємо, що спеціалісти «Богдан Моторс» працюють над оновленням санітарного автомобіля «Богдан 2251» відповідно до пропозицій, які надало Міністерство оборони України після дослідної експлуатації машини у військах. Українські військові переглянули свої вимоги до автомобіля і це дозволило «Богдан Моторс» внести зміни у інтер’єр медичного КУНГ-а, додати проблискові маячки, пристрій для подачі спеціального звукового сигналу, переговорний пристрій між медичним відділенням та водієм а також вдосконалити паливну систему автомобіля.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues