180403 surkov troya 0Британське видання "The Times" розповіло, що команда російського президента Володимира Путіна в 2014 році розглядала план з дестабілізації ще й Запорізької області України.Доповідь грунтується на витоках інформації з листів впливового радника Володимира Путіна - Владислава Суркова

 

 

Передає УНІАН з посиланням на "Голос Америки".

 

"The Times" ознайомилася з урядовою доповіддю, яка спирається на листи електронної пошти радника Путіна Владислава Суркова, зламаних хакерами.

 

Публікація по темі: ОСНОВНІ ВИКЛИКИ ТА РИЗИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ

 

Автор статті "Операція Троя: російський план поширення хаосу в Україні" Том Парфітт з Москви пише, що план "Троя" в листопаді 2014 направив в Кремль Олексій Муратов - колишній депутат від Курської області і "представник ДНР" в Росії.

 

У плані були чітко вказані імена ватажків проросійських заворушень, а шпигуни вже діяли на місці подій. Мова йшла про стратегію підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту в регіоні, або як подавав це Муратов - «звільнення від нацистсько-фашистських окупантів».

 

Ця пропозиція була частиною більш широкого плану Кремля щодо дестабілізації України. Все це увійшло в доповідь, з якою ознайомилося видання The Times. Доповідь грунтується на витоках інформації з листів електронної пошти впливового радника Володимира Путіна - Владислава Суркова, який деякі називають «путінським Распутіним».

 

Згідно з планом операції «Троя», Муратов пропонував вкласти $181 000 на поширення проросійського заколоту далі на захід від Донбасу. Документ, ймовірно, був спрямований заступнику Суркова.

 

Це був план маніпуляції громадською думкою перед заколотом у Запоріжжі, який мав за мету вирвати регіон з орбіти центрального уряду в Києві. В цьому заколоті використовувалася б існуюча російська шпигунська мережа, яка вже діяла на тій території. Передбачалося зав'язування контакту з місцевою поліцією і СБУ. 

 

План чітко виклав куди повинні йти кошти бюджету операції - від $ 40 000 на організацію проросійських протестів в Запоріжжі, $ 10000 на підтримку мережі агентів в СБУ та Міністерстві внутрішніх справ і до $ 49 000 на купівлю транспортних засобів.

 

Том Парфітт зазначає, що план Муратова не втілили у життя, і важко сказати, Москва розглядала його як серйозну пропозицію. Документ був частиною листування, яку перехопили українські хакери в листопаді минулого року. Дві попередні частини викрили у 2016 році. Боб Сілі ретельно вивчав їх.

 

Кремль назвав отриману інформацію сфабрикованою, хоча деякі люди, які надсилали Суркову електронні листи, назвали їх справжніми.

 

Автор статті припускає, що Кремль прагнув пропагувати автономію для регіонів України із значним російськомовним населенням, як це було і в Донбасі паралельно з російським військовим вторгненням.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues