180126 neptun 0ПКР “Нептун” розробляється КБ “Луч” і є “клоном” радянської ПКР Х-35. Випробування нової ПКР “Нептун” підтвердив президент корпорації «ТАСКО» Валерій Павлюков.

 

 

Передає Національний промисловий портал з посиланням на видання “Оборонно-промисловий кур’єр”

 

Валерій Павлюков розповів, що в світлі проведених в Україні розробок зі створення ряду нових ракетних систем, ударних, зенітних і т.п., існували певні проблеми в частині створення ракетного палива. Але на сьогодні всі вони успішно вирішені, і в країні створено ряд нових і перспективних видів ракетної зброї різного призначення. Періодично проходять випробування нових і модернізованих ракет, в т.ч. в 2017 році – відразу два зразка («Вільха» і «Нептун»).

 

 

Крилата ракета «Нептун» призначена для ураження бойових надводних кораблів і транспортних суден зі складу ударних груп (конвоїв) або наступних поодиноко водотоннажністю до 5000т і аналогічна по конструкції російської протикорабельної ракети Х-35 зі складу комплексу «Бал-Е». Очікується поява трьох модифікацій нового українського ракетного комплексу «Нептун» корабельного, наземного і повітряного базування.

 

180126 neptun 2

 

Перспективні ракети будуть розміщуватися в транспортно-пускових контейнерах (ТПК) з розмірами 5300x600x600 мм. Довжина самої ракети з прискорювачем 5050 мм. ТПК з ракетою з хрестоподібним складним крилом може розміщуватися на наземних, морських або повітряних носіях.

 

Тактико-технічні характеристики, на даний момент засекречені.

 

Вперше прототип ракети був представлений на осінній виставці “Зброя та безпека-2015». За непідтвердженими даними на початок 2016 року були створені кілька льотних прототипів, а в середині року були проведені перші пуски.

 

Новина по темі: У 2018 РОЦІ ПОЧНЕТЬСЯ ВИРОБНИЦТВО РАКЕТНИХ КОМПЛЕКСІВ "ВІЛЬХА"

 

На відміну від РСЗВ “Вільха”, самі випробування і можливості ракети не афішуються. Також невідомі і приблизні терміни готовності продукту.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues