180126 tisa 1Збройні Сили України прийняли від Словаччини головування у Секретаріаті проекту «Тиса», який передбачає спільне тренування та, за необхідності, скоординовані дії інженерних підрозділів Угорщини, Румунії, Словаччини й України в форматі багатонаціонального батальйону «Тиса».

 

 

Церемонія передання повноважень відбулася сьогодні, 25 січня у Словаччині, поблизу Братислави. Українську делегацію очолив начальник Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Кравчук.

 

Батальйон «Тиса» було утворено у 2002 році за Угодою між Урядами Угорщини, Румунії, Словацької Республіки і України, яка була підписана у Будапешті.

 

Багатонаціональний інженерний батальйон було створено для своєчасного реагування на повені, які загрожують країнам Карпатського регіону, а також надання допомоги постраждалим регіонам у ліквідації наслідків стихії.

 

180126 tisa 2Щороку делеговані до батальйону інженерні підрозділи країн-учасниць проводять спільні навчання з умовною назвою «Світла лавина», в ході яких відпрацьовують питання щодо евакуації людей із загрозливих регіонів, їх забезпечення засобами першої необхідності, укріплення берегів та гідротехнічних споруд, розчищення доріг та відновлення зруйнованої інфраструктури.

 

Новина по темі: У РУМУНІЇ СТАРТУВАЛИ НАВЧАННЯ BLONDE AVALANCHE ЗА УЧАСТЮ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

 

Як очікується, 2018 року такі навчання відбудуться у жовтні у Львівській області. Україна вже приймала подібні навчання на берегах річки Тиса поблизу міста Виноградів у 2014 році.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues