20171010 варта4ТОВ «Українська бронетехніка» під час виставки «Зброя та безпека-2017» представило низку нових бронемашин. 

Так, окрім вже відомих машин «Варта», які на сьогодні успішно експлуатуються підрозділами Національної гвардії України, вперше було презентовано повну комплектацію броньованого автомобіля "Варта" з автоматичним бойовим модулем «Іва» та медичну версію машини "Варта".


Як повідомив кореспондент Defense Express, бронеавтомобіль «Варта» створеного на шасі МАЗ-5434 (4х4). Машина призначена для перевезення особового складу – до 10 осіб. Корпус виготовлений з шведської сталі 560 Steel і витримує обстріл бронебійними кулями 7,62 м з дистанції 10 метрів. Клас захисту – STANAG 4569 рівень 2. Вантажівка має V-подібне днище, яке ефективно захищає від мін. «Варта» витримує підрив 6 кг в тротиловому еквіваленті під колесами або під днищем. Повна маса машини становить 17 500 кг. «Варта» оснащується турбодизель ним двигуном потужністю 270 або 330 к. с. Витрата палива в комбінованому режимі становить 29 л на 100 км.

20171010 варта1
Демонстраційний зразок бронемашини був вперше представлений 7 грудня 2015 року в Києві. За станом на вересень 2016 року машина «Варта» пройшла відомчі випробування в інтересах в інтересах Міністерства оборони і Міністерства внутрішніх справ. За результатами визначальних відомчих випробувань спеціалізований бронеавтомобіль для перевезення особового складу «Варта», прийнятий на забезпечення Збройних сил України. На сьогодні компанією поставлено в інтересах споживачів більше 100 машин.


Особливістю оновленої «Варти» є автоматичний бойовий модуль «Іва», використання якого значно розширює спектр можливостей машини. Модуль виконаний спеціалістами ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів». Цей модуль має сучасну систему управління вогнем, до складу якої входять телевізійна камера з подвійним полем зору, лазерний далекомір, прилади обробки та відображення інформації.

20171010 варта2

Модуль «Іва» є уніфікованим і окрім «Варти» може встановлюватися на таких українських броньованих автомобілях, як «Дозор-Б», «Спартан», «Кугуар», «Козак», «Тритон» тощо. Його перевага ще й в тому, що бійцю не потрібно займати місце стрільця й таким чином ставати мішенню, не захищеною бронею машини.

20171010 варта3

Боєць веде стрільбу бойовим модулем зсередини за допомогою системи управління вогнем, де поле бою та цілі відображаються на дисплеї, а також може спостерігати за місцевістю у денних та нічних умовах за допомогою оптико-телевізійного модуля. До того ж дальність виявлення цілей суттєво збільшено — до 7 км. Озброєння «Іви» дає змогу уражати легкоброньовані цілі, живу силу противника та повітряні цілі типу гелікоптера. Полегшений модуль може бути вироблено в трьох різних комплектаціях зброї: кулемет 12,7 мм; два кулемети (12,7 мм із 7,62 мм); кулемет 12,7 мм із гранатометом 40/30 мм.


Окрім того на стенді ТОВ ««Українська бронетехніка» була також представлена медична версія спеціалізованого броньованого автомобіля "Варта".

20171010 варта4

20171010 варта6

Броньований автомобіль призначений для перевезення поранених, який створений на основі досвіду отриманого за підсумками проведення. Салон вміщую в залежності від ситуації до 6 сидячих поранених або до 4 лежачих.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues