170911 quantum 0В Китаї успішно завершено експеримент з пересилання китайськими вченими кодового повідомлення між двома базами на території КНР і спеціальним супутником квантового зв’язку, який було виведено на орбіту минулого року.

 

 

Теоретично квантова комунікація дозволить створити суперстійкі на хакерські атаки мережі зв’язку на великих відстанях, де інформація пересилатиметься зі швидкістю світла. Це можна вважати переломом у сфері квантової комунікації.


Таким чином, Китай довів можливість використання супутника для пересилання повністю захищених від перехоплення та розшифрування даних. Таким чином, створено підґрунтя для появи нового покоління шифрів (квантова криптографія). Ця технологія має назву квантової дистрибуції ключа (Quantum Key Distribution – QKD) і здатна загрожувати існуючій сьогодні криптографії. Розвиток зазначеної технології означатиме появу більш швидких і потужних комп’ютерів, які теоретично не матимуть проблем щодо зламу сучасних кодів.


QKD пропонує також нові криптографічні можливості, адже дозволяє створювати двом сторонам таємного спільного ключа, який може бути використаний для шифрування і розшифрування повідомлень. Важливою особливістю квантової дистрибуції є можливість викриття підслуховування з боку третьої сторони. Кожна така спроба викликає появу перешкод, які легко викриваються.


Це матиме великі наслідки для кібербезпеки, адже збільшить безпеку інформації, проте, водночас ускладнить урядам перехоплення і злам кореспонденції, що може негативно вплинути на національну безпеку. Більш того, йдеться про можливість створення цілком закритих для перехоплення каналів телефонного зв’язку або пересилання значних обсягів даних без ризику перехоплення третьою стороною.

 

Новина по темі: КИТАЙ ЗАПУСТИВ ПЕРШИЙ СУПУТНИК КВАНТОВОГО ЗВЯЗКУ


За повідомленням керівництва Академії наук Китаю, протягом найближчих 5-10 років планується виведення на орбіту великої кількості супутників квантової комунікації, що забезпечить ефективну трансмісію даних.


Космічна галузь є одним з важливих пріоритетів уряду КНР, який планує створити безпечну глобальну комунікаційну мережу, яка ґрунтуватиметься на квантовій криптографії.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues