170905 usa 0В рамках урядової програми подовження терміну використання (ATACMS Service Life Extension Program) американський концерн Lockheed Martin отримала замовлення вартістю 161 млн доларів на модернізацію 150 тактичних ракет типу Army Tactical Missile System (ATACMS).

 


Роботи в рамках цього замовлення будуть проводитись на заводі в м.Камден, штат Арканзас. В процесі модернізації мають бути демонтовані касетні головні частини ракет ATACMS Block 1 та 1A, які повинні бути замінені на нові аналоги з монолітним осколково-фугасним боєзарядом. Внаслідок модернізації термін служби ракет має бути подовжено щонайменше на наступні 10 років.


Система використовується з пускових установок M270 MLRS i M142, що знаходяться на озброєнні ЗС США. Загалом концерн випустив свого часу понад 3800 ракет цього типу, з яких 600 було використано в бойових умовах.

 

170905 usa 1

Пуск ракети ATACMS. Фото: US Army


Ракети ATACMS також можуть використовуватися з пусковими установками HIMARS, які здатні нести одну або дві ракети. Ракети з дальністю до 300 км також є частиною оферти концерну Lockheed Martin в рамках польської програми Homar, як озброєння системи HIMARS.


Пентагон планує і надалі модернізувати ракети ATACMS, зокрема, в проекті бюджету на 2018 фінансовий рік передбачається в т.ч. забезпечити цим ракетам можливість вражати морські цілі.

 

Новина по темі: В НІМЕЧЧИНІ МОДЕРНІЗУЮТЬ БМП PUMA


Водночас, в майбутньому США планують замінити ці ракети новими аналогами, відомими, як LRPF з дальністю дії до 499 км (обмеження в рамках міжнародної угоди INF), з можливістю розміщення в кожному контейнері ПУ по 2 нові ракети замість однієї ATACMS). Виробництво нових ракет планується протягом наступної декади. В даний час програма знаходиться на першому етапі, в розробках беруть участь концерни Lockheed Martin i Raytheon. 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues