170519 minometnyci 0Відповідно до плану індивідуальної підготовки офіцерів, у 199 Начальному центрі Високомобільних десантних ЗС України військ передбачено відпрацювання різних вправ та нормативів із застосування озброєння, в тому числі і важкого.

 

 

На загальновійськовому полігоні офіцери-жінки, які проходять службу на посадах в структурних підрозділах Навчального центру виконували вогневі завдання з 82-х міліметрового міномету.

 

 

Під чітким керівництвом інструкторів та офіцерів з бойовим досвідом, кожна жінка спробувала себе в ролі командира розрахунку, навідника та номеру мінометної обслуги.

 

170519 minometnyci 3

 

Офіцери ВДВ ЗС України повинні вміти володіти будь-якою зброєю та військової технікою, мати добру фізичну підготовку, моральну стійкість та високий бойовий дух. Такі ж вимоги стосуються і представниць прекрасної статі, які на рівні з чоловіками носять смугастий тільник та блакитний берет.

 

170519 minometnyci 4

 

За словами керівника занять, підготовка жінок складалася з теоретичної та практичної частини. Спочатку вони вивчали загальну будову міномета, його технічні характеристики, типи боєприпасів тощо. І лише після цього були допущенні до виконання практичних стрільб.

 

170519 minometnyci 2

 

– Дівчата чітко та впевнено відпрацювали визначені нормативи та вогневі завдання. Я повністю задоволений результатом, – розповів офіцер-артилерист.

 

170519 minometnyci 1

 

Самі ж десантниці кажуть, що за потреби жінка-військовослужбовець, а тим більше офіцер ВДВ – має опановувати будь-які посади, не тільки штатні, а й прагнути до чогось більшого. Наприклад, впевнено вправлятися із будь-яким видом зброї або бойовою технікою.

 

Новина по темі: “МАЯК” ПРЕДСТАВИВ ВІЙСЬКОВИМ ВІТЧИЗНЯНИЙ РПГ ТА ПРОВІВ ТАКТИЧНІ СТРІЛЬБИ ВСЬОГО СВОГО ОЗБРОЄННЯ

 

– В наш час не лише чоловікам, а й жінкам доводиться брати участь в АТО. А так, як ми проходимо службу у ВДВ ЗС України, – для нас це дуже корисно, – зауважила офіцер Навчального центру ВДВ майор Аліна Кіктенко.

 

170519 minometnyci 5

 

Такої ж думки і решта жінок військовослужбовців ВДВ, яким також раніше не доводилося виконувати подібні вправи. Кажуть, що враження дійсно незабутні, було багато переживань, але це справа не тільки для військових чоловіків, а й для жінок. За потреби кожна з них тепер зможе правильно навести артилерійську систему та вразити противника мінометним вогнем.

 

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues