635blog1317367125У 2016 році ДК «Укроборонпром» зосередиться на серійному виробництві новітніх високотехнологічних радарів для задоволення внутрішніх потреб і постачання на експорт.

 

Про це в інтерв’ю інтернет-виданню Delo.UA розповів директор державного підприємства ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул.  

За його словами, зараз «Укроборонпром» працює над відновленням потенціалу в галузі виробництва контрбатарейних радарів і модернізованих станцій радіотехнічної розвідки «Кольчуга» для потреб Збройних Сил України. Для початку серійного виробництва новітніх розробок у цій галузі потрібен певний час, щоб підтвердити технічні характеристики зразків, які повноцінно виконуватимуть свої функції на рівні з уже відомими в Україні американськими контрбатарейними радіолокаційними станціями TPQ-36.

1334877339 1640x497Серед пріоритетних напрямків роботи ДК «Укроборонпром» на 2016 рік – реанімація виробництва комплексу дальньої радіотехнічної розвідки. Директор «Спецтехноекспорту» запевнив, що можливості українського оборонно-промислового комплексу дозволяють реалізувати ці плани. Адже, враховуючи актуальні потреби у забезпеченні обороноздатності армії, треба зосереджуватись на розвитку сучасних засобів протиповітряної оборони, радіотехнічної і повітряної розвідки.

 

Коментар Defense Express

Комплекс радіотехнічної розвідки «Кольчуга-М» серійно випускався на заводі «Топаз» в Донецьку.  Однак після подій на Донбасі підприємство було вимушене евакуюватися на підконтрольну частину території України. В  липні 2015 року директор Донецького заводу «Топаз» Юрій Рябкін в інтерв’ю «Главкому», повідомив, що в  урядових колах України в першій половині 2015 року було прийнято рішення про переміщення  заводу «Топаз» на НВК «Іскра» в Запоріжжі. За словами Рябкіна  «Іскра» - фактично використовує ту ж технологію, що і підприємство «Топаз». У обох  заводів однойменний продукт - радіолокаційне обладнання. Трохи різні принципи роботи, але технологія виготовлення одна і та ж. На той час виникали питання організації вирішення соціальних та побутових питань для працівників, що переїхали з Донецьку до Запоріжжя.

 

Новини по темі: Директор донецкого «Топаза» Юрий Рябкин: «Кольчуги» мы успели вывезти 

Під час виставки «Зброя та безпека 2015» стало відомо, що виробництвом автоматизованого звукометричного комплексу артилерійської розвідки «Положення -2», розробки одеського підприємства СКБ «Молнія» займатиметься ДП «Львівський державний завод«Лорта». На той момент успішно проводився процес  імпортозаміщення низки комплектуючих зі складу комплексу.  

 

Новини по темі: Завод «Лорта» займется производством комплекса «Положение-2», Дирижеры канонады

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues