017Як повідомили агентству Defense Express на заводі ім.Малишева, вже найближчим часом - до кінця тижня - нові українські танки, виготовлені на підприємстві, будуть відправлені до Таїланду.

 

Як відомо 1 вересня 2011 року ДК «Укрспецекспорт» підписала контракт вартістю близько $ 240 млн. на постачання армії Таїланду 49 нових танків БМ «Оплот-Т» та двох броньованих ремонтно-евакуаційних машин. Замовнику вже відправлено кілька партій машин, при цьому оголошувалися плани по завершенню поставок вже в 2017 році.

 

Танк БМ «Оплот» створений фахівцями Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О. Морозова як результат глибокої модернізації танка Т-84. Модернізація проведена за трьома основними напрямками: вогнева міць (модернізація озброєння та комплексу управління вогнем); маневреність (модернізація силового відділення); захист (зниження уразливості від сучасних протитанкових засобів).

 

46610 original

 

Нова система управління вогнем дозволяє і командиру, і навіднику-оператору танка БМ «Оплот» краще і далі бачити ціль – як вдень, так і вночі. Командир отримав новий комбінований панорамний прилад наведення, а навідник – новий приціл.

 

Найбільш масштабному удосконаленню піддалася система захисту танку: елементи комплексу оптико-електронної протидії, які складаються з засобів розвідки, системи управління, а також засобів створення аерозольних завіс і хибних цілей для керованих і самонавідних боєприпасів противника. Для підвищення живучості танка на полі бою в передній частині корпусу, башті та бортах танку БМ «Оплот» встановлено вбудований динамічний захист новітнього покоління вітчизняної розробки. Нова конструкція динамічного захисту отримала і нову назву – тандемний динамічний захист «Дуплет». Симбіоз пасивної броні і вмонтованого динамічного захисту, за словами розробників, дозволяє БМ «Оплот» витримати влучення і протистояти всім найсучаснішим протитанковим кумулятивним засобам ураження з тандемной боєголовкою. На танку «Оплот» також реалізовані заходи щодо зниження власного теплового випромінювання елементів конструкції, що забезпечує зниження ймовірності виявлення танка в 1,2 рази.

 

Оплот 1 2

 

БМ «Оплот» відрізняється збалансованими показниками захищеності, вогневої потужності, маневреності та вартості виготовлення. Типове для харківської школи танкобудування застосування механізму заряджання дозволило зменшити екіпаж до трьох чоловік і значно знизити заброньований об’єм при захисті, що, як мінімум, не поступається кращим західним танкам. Танк відрізняється відносно невеликою масою та розмірами, що сприяє стратегічній маневреності, високій прохідності та меншій помітності на полі бою.

 

щоков 9023

 

На танку встановлено дизельний двигун потужністю 1200 к.с, розроблений «Харківським конструкторським бюро двигунобудування».

 

Маневреність

 

Танк «Оплот» здатний долати водні перешкоди глибиною до 1.9 м без підготовки. Витрати часу на підготовку до подолання водних перешкод до 5 м – не більше 20 хвилин.

 

Захист

 

Танк «Оплот» оснащено новою системою динамічного захисту під назвою «Дуплет», яка створена київським підприємством БЦКТ «Мікротек». ДЗ забезпечує гарантований захист танка від всіх видів сучасних боєприпасів в зоні найбільш ймовірних курсових кутів обстрілу.

 

Вогнева міць

 

Танк «Оплот» оснащений новою системою управління вогнем з комплексом ПНК-6, зі значними можливостями по виявленню, розпізнаванню та ураженню цілей противника на полі бою вдень і особливо вночі.

 

Танк здатний уражати броньовані цілі противника ракетою «Комбат» (розробки та виробництва ДержККБ «Луч», м. Київ) на відстані до 5 км, при стрільбі штатними звичайними снарядами - на відстані до 2,5 км.

 

Ілюстрації взяті з книги С.Згурця «Блеск и скрежет стали. Уроки войны». Фото - «Укрспецспеекпорт», Юрій Щоків; «Укроборонпром», Олег Катков.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues