170131 polsha usa 00На полігоні Жагань-Карлики в Любуском воєводстві починаються спільні польсько-американські військові навчання.

 

В інавгурації маневрів взяв участь президент Анджей Дуда. Він висловив сподівання, що присутність у Польщі солдатів Армії Сполучених Штатів зміцнить польсько-американські відносини: «Як представники народу, як представники поляків, великої польської мілітарної традиції вітаємо з великою радістю наших американських союзників, солдатів Сполучених Штатів, вірячи в те, що цей момент історично важливий тому, що настає зміна парадигм у нашій частині Європи і в нашій частині світу, не тільки в документах, але сьогодні і фізично: Північноатлантичний альянс присутній в Польщі».

 

170131 polsha usa 01

Інавгурація польсько-американських військових навчань на полігоні Жагань.фото: Andrzej Hrechorowicz/KPPR

 

Президент підкреслив, що простір союзницької безпеки розтягнувся і охопив Польщу: «протягом десятиліть, не так вже й давно, тому що близько 30 років тому, тут, в Жагани знаходилися військові частини, які нам тоді говорили вважати союзницькими, але які ми в Польщу не запрошували, особливо ми не запрошували їх тут залишатися, ми відчували себе підневільними».

 

В інавгурації польсько-американських навчань взяла участь 3-а Танкова бригада Бойової групи, яка прибула з США. Танкові підрозділи американської армії перебувають у Польщі кілька тижнів. Їх прибуття – це результат угод саміту НАТО, який відбувся минулого року у Варшаві.

 

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues