170131 small snipers 0У США створено автоматичну прицільну систему для снайперів BOSS (Ballistically Optimized Sniper Scope – Балістичний Оптимізований Снайперський приціл) з метою підвищення точності вогню. Нова система розроблена в рамках програми Project Manager Soldier Weapons реалізує урядова організація Program Executive Office Soldier.

 


До складу системи входить приціл з наближенням 6-22x, що монтується на рейці Пікатіні. Він в автоматичному режимі видає необхідні для точної стрільби дані. Приціл інтегрований з лазерним далекоміром, атмосферними датчиками і просунутим балістичним обчислювачем.

 

170131 snipers 1


Балістичний обчислювач обробляє інформацію, отриману через датчики, відпрацьовуючи необхідні для стрільби дані. Враховується як тип зброї, так і вид боєприпасу. Далі в прицілі висвітлюється пункт, який снайпер лише має скерувати на ціль і зробити постріл. Обробка даних відбувається в реальному часі, при цьому стрілець не втрачає ціль в окулярі прицілу з поля зору. У випадку втрати живлення прилад може використовуватися в якості стандартного оптичного прицілу.


Перша експериментальна партія нових приладів протягом 2016 р успішно пройшла військові випробування в різних кліматичних і погодних умовах. За повідомленнями представників командування Армії США, приціли добре працювали на усіх дистанціях, а точність на межі ефективної дальності стрільби збільшується удвічі. Втім, приціл може працювати і на значно більших дистанціях.

 

Публікація по темі: НА КАЖДУЮ «АРМАТУ» - СНАЙПЕРСКИЙ КОМПЛЕКС «АРМАТА-КИЛЛЕР»

Використання систем BOSS дозволяє збільшити дальність стрільби водночас з підвищенням її ефективності і зменшенням вдвічі часу від викриття цілі до моменту стрільби. Суттєвою перевагою нового прицілу є незначна маса – 1,6 кг, що практично вдвічі менше від доступних сьогодні на ринку аналогів.

 

 170131 snipers 0

 

Система призначена передусім для снайперів, однак після незначних доробок може бути використана також бійцями, що використовують стандартну стрілецьку зброю. У випадку прийняття системи на озброєння Армії США поширення її до рівня піхотних підрозділів можливе у 2020 р.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues