170111perdix swarm 1Проект здійснювався під егідою Офісу стратегічних можливостей Департаменту оборони (Defense Department's Strategic Capabilities Office) у партнерстві з Командуванням Морських Авіаційних систем (Naval Air Systems Command). При цьому, враховуючи категорійність програми по доступу, інформаційні дані по ходу випробування керівництво Пентагону оприлюднило лише на початку січня 2017 року.

 

 

 

170111Perdix1

Літаки F/A-18 Super Hornet під час скидання БПЛА Perdix (фото DOD)

 

 

170111perdix swarm 2

Формування рою БПЛА Perdix (фото DOD)

 

Практичне застосування зазначених безпілотників у складі роїв може бути реалізовано під час виконання розвідувальних завдань в інтересах наземних військ (виявлення о/с та техніки противника), пошкодження та блокування систем комунікації та зв’язку противника, знищення окремих об’єктів чи цілей (дрони-камікадзе з вибухівкою), засліплення авіаційних РЛС та РЛС ППО противника, блокування ракетних ударів по власним ЛА (приймаючи удар на себе).

 

 

170111perdix in flight

БПЛА Perdix (фото DOD)

 

Таким чином ЗС США було здійснено черговий значний крок до створення повністю автономних систем озброєння в рамках реалізації третьої стратегії Пентагону (Pentagon's Third Offset Strategy) з протидії потенційному противнику за рахунок досягнення технологічної переваги.

 

випробування рою БПЛА Perdix

 

Довідка Defense Express: БПЛА Perdix являють собою автономні низьковисотні мікро-дрони біпланної схеми, що застосовуються для виконання завдань зі спостереження, розвідки (ISR) та інш.

 

 

Розроблений MIT Lincoln Laboratory в 2013 році.

 

При виробництві використовуються загальнодоступні в комерційному продажі компоненти (кевлар та карбон) та 3D-друк.

 

Можуть запускатися з наземних, морських чи повітряних платформ і при виконанні завдань оперувати в малих і великих роях.

 

ЛТХ: довжина фюзеляжу - 165 мм, розмах крила – 300 мм, діаметр пропелера: 66 мм, вага – 290 г, тривалість польоту - більше 20 хв., швидкість польоту – 75-110 км/год.

 

170111PERDIX Collage

БПЛА Perdix (фото americanmilitaryforum)

 

Вперше були застосовані в ході навчань Northern Edge 2015 на Алясці, сформувавши рій з 20 дронів. На даний час вироблено вже більше 1 тис. одиниць БПЛА, в тому числі в конфігурації 7-го покоління (з удосконаленою системою автономізації).

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues