050117 USinEuropaРаніше заплановане збільшення американської військової присутності у Східній Європі прийшло до практичної реалізації: на минулому тижні перші транспорти з важкою технікою бригади СВ США здійснили захід до німецького порту Бремерхафен.

 

04 січня 2017 р. перший транспорт з важкою технікою бригади СВ - ролкер Resolve, водотоннажністю 49443 т і дедвейтом 13548 т здійснив захід до німецького порту Бремерхафен.

 

Розвантаження суден розпочалось вранці п’ятниці, одночасно з прибуттям наступних двох суден зафрахтованих КМП ВМС США для перевезення озброєння і техніки, а саме ролкера Freedom (водотоннажністю 49821 т і дедвейтом 19860) і ролкера-контейнеровоза Endurance (водотоннажністю 72708 т і дедвейтом 48988).

 

050117 RESOLVE

MV Endurance

 

У вихідні, що минули, перша партія танків зі Сполучених Штатів вже прибула до Польщі. Про це повідомив польський інформаційний ресурс TVN24.pl.

 

"Американські військові опублікували фотографію, на якій зображено розвантаження першого танка M1 "Абрамс" на польській землі. Це не перша така машина в Польщі, але перший підрозділ танкової бригади, що перекидається НАТО на схід", - повідомляє видання.


Фотографію опублікувала 16 Бригада з матеріально-технічної підтримки в ЄС. Військові бригади контролюють вивантаження техніки та її доставку до місця призначення. "Перший танк "All American" прибув у Польщу", - йдеться у повідомленні 16 Бригади.

 

170110 танки США в Польщі 86779 w 700

"Перший танк "All American" прибув у Польщу", - йдеться у повідомленні 16 Бригади

 


До кінція місяця у Польщі має бути завершено розгортання бронетанкової бригади США, яка вже прибула до Німеччини. До Польщі мають прибути 3 500 військовослужбовців, 87 танків, 18 самохідних гармат, 419 "Хамві", 144 бойових машин "Бредлі", 446 одиниць гусеничної техніки, 907 одиниць колісної техніки. Пізніше ця техніка та військові будуть розподілені серед інших країн-членів НАТО, які межуть з Росією.

 

 

Нарощування військового угруповання ЗС США є частиною операції США Atlantic Resolve з підтримки країн НАТО на східних кордонах альянсу. В рамках зазначеної операції в країнах Балтії та Польщі на тимчасовій ротаційній основі буде базуватися одна бойова бригадна група СВ ЗС США. В той же час збільшення військової присутності здійснюється не в рамках місії НАТО, під загальним контролем Командування ЗС США. В той же час в рамках НАТО, починаючи з першого кварталу 2017 року чотири бойові групи батальйонного складу також на ротаційній основі будуть дислоковані в Естонії, Литві, Латвії і Польщі. Наприклад Німеччина в рамках так званої Enhanced Forward Presence складе основу панцергренадерського батальйону в Литві.

 

050117 USinEuropa1

САУ Palladin на борту MV Resolve (фото: ARC)

 

Американська операція повинна підкріпити зусилля партнерів НАТО на цьому напрямку. Так прибулий в Бремерхафен батальйон зі складу 3-ї броньованої бойової бригадної групи (3rd Armored Brigade Combat Team) 4 піхотної дивізії (Fort Carson, Colorado) буде направлено залізницею до країн Балтії.

 

050117 USinEuropa2

БМП Bradley на борту MV Resolve (фото: ARC)

 

Загалом в Бремерхафен для бригади мають прибути 446 гусеничних і 907 колісних машин, з яких 87 ОБТ М1А2 Abrams, 144 БМП Bradley та 18 САУ Paladin. Повітряним шляхом буде перекинуто 3.500 військовослужбовців. Переважаюча частина особового складу спочатку буде перевезена залізничним шляхом до Польщі. Додатково в лютому до регіону буде перекинуто бойову авіаційну бригаду у складі 50 вертольотів Blackhawk, 10 Chinook та 1.800 військовослужбовців, яка буде тимчасово розгорнута в Латвії, Польщі та Румунії.

 

050117 ENDURANCE

MV Endurance

 

Координацію та логістичне забезпечення операції ЗС США здійснюють U.S. Transportation Command, Military Surface Deployment & Distribution Command (SDDC), та USAREUR’s 21st Theater Sustainment Command.

 

Довідка Defense Express: Операція Atlantic Resolve, як і операція під егідою НАТО, має за мету демонстрацію рішучості альянсу в протидії можливій російській агресії проти країн-членів альянсу, що мають спільні кордони з РФ і здійснюється на фоні анексії російською стороною частини території України і ведення ЗС РФ проти неї активних бойових дій на Донбасі.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues